www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - משמורת

האם האב יקבל משמורת מלאה מאחר שאשתו לסבית?

לאחר שהאשה הגרושה החלה לנהל מערכת זוגית עם אשה אחרת, האב פנה אל בית הדין בבקשה לקבל משמורת מלאה על הילדים, מחשש שהחשיפה למערכת יחסית חד מינית תערער את נפשם.  


האם תקבל האמא אישור לחזור עם ילדיה לארץ מולדתה?

האם אשר התגיירה ועלתה ארצה בעקבות בחיר לבה, ביקשה לחזור לארץ מולדתה ביחד עם שני ילדיה. בית המשפט חשש כי האם מנסה להפריד את הילדים מאביהם, ונדרש לקבוע האם להתיר לה להגר עמם למדינה אחרת.  


האם בית המשפט יבטל את אפוטרופסות האב ביחס לבתו הקטינה?

אם לקטינה כבת ארבע וחצי שנים עתרה לבית משפט בבקשה לבטל את אפוטרופסות האב על בתם המשותפת, מאחר שהוא אינו נוכח בחייה ומתנער מכל חובותיו כלפיה.  


אב הסובל מסכיזופרניה ביקש להיפגש עם בתו במרכז הקשר ללא נוכחות האם

למרות החלטת בית הדין לאפשר לאב לקיים הסדרי ראייה עם בתו במרכז הקשר, האם התקשתה להשאיר אותה לבד עם אביה בשל מחלת נפש ממנה הוא סובל.  


האב הגרוש ביקש שהאם תסיע אליו את הבת לאחר מעבר דירה

בעקבות העתקת מקום מגורי האם לצפון הארץ, ביקש האב המתגורר במרכז, שהאם תסיע את הבת אל תחנת הרכבת במרכז, כדי שלא יבזבז זמן רב בדרכים. 


בקשה להעברת משמורת הילדים בשל מחלת נפש של אמם

עקב התדרדרות במצבה הנפשי של האם, הסובלת מסכיזופרניה, הגיש האב בקשה דחופה להעברת הילדים למשמורתו הבלעדית, מחשש שהאם תפגע בשלומם וביטחונם.  


תביעה להשבת קטינה חטופה למשמורת אביה

חרף פסק דין שהורה כי האב הוא המשמורן על הקטינה, הוציאה האם את הילדה מביתה בחו"ל, ולקחה אותה לישראל, ללא ידיעתו והסכמתו של האב. על כן הוא הגיש תביעה להשבת החטופה מכוח אמנת האג.  


הבעל ביקש להוציא צו מאסר לאשתו, בעקבות סירובה לאפשר לו לבצע בדיקת רקמות

בסמוך לסיום מערכת היחסים בין בני זוג שנישאו בנישואים אזרחיים, נולדה תינוקת, ללא רישום אב. הבעל שטען כי הוא האב, הגיש בקשה לבצע בדיקת רקמות. מנגד התנגדה האם לבקשה, וברחה עם הקטינה מהארץ. 


האם עברה דירה יחד עם בנותיה ללא הסכמת האב

אב לשתי קטינות הגיש תביעה נגד גרושתו בטענה כי היא העתיקה את מקום מגוריה מגבעתיים לבת ים יחד עם הבנות בניגוד להסכמתו, ולאישור בית משפט, ופגעה בהסדרי הראיה.  


אב המתגורר בהולנד ביקש להחזיר אליו את בתו הקטינה מכוח אמנת האג

אב לקטינה כבת שנה הגיש תביעה לבית המשפט לענייני משפחה בישראל, וביקש להשיב אליו את בתו להולנד מכוח אמנת האג, מכיוון שאם הקטינה חטפה אותה לישראל ללא הסכמתו. 


האם הבנות ייסעו לקנדה עם אמן, בניגוד להסכמת האב?

אב גרוש לשתי בנות קטינות, בנות ארבע ושש, הגיש נגדן צו עיכוב יציאה מהארץ. זאת בעקבות כוונת גרושתו לקחת את הבנות איתה לקנדה, לצורך לימודי התמחות ברפואה למשך שנה.  


האם לקחה את הילדה לאנגליה מבלי ליידע את האב, האם מדובר בחטיפה?

אב לידה בת שמונה, הגיע בתום יום הלימודים לאסוף את בתו מבית הספר. לתדהמתו גילה האב כי האם לקחה את הבת ללא ידיעתו ושתיהן נמצאות בדרכן לאנגליה.  


אמא לקטין עברה דירה ללא אישור בית המשפט, האם היא תאבד את המשמורת על בנה?

בעקבות עבודתה כרופאה, האם העתיקה את מקום מגוריה, מבלי לקבל את אישור בית המשפט וללא הסכמת האב, ואיבדה את זכויות המשמורת על בנה הקטין. 


האם בית המשפט יתיר לאב חולה איידס להיפגש עם בתו הקטינה?

במהלך הדיון המשפטי על משמורת הקטינה, התגלה כי האב נושא את נגיף האיידס וחולה בצהבת נגיפית. האם בקשה מבית המשפט, למנוע מהאב להיפגש עם בתם המשותפת, מחשש שידביק אותה. 


האם בית המשפט ישנה את הסדרי הראיה, בעקבות הטענה שהאב אלים?

האם בקשה שהאב יתראה עם ילדיו במסגרת הסדרי הראיה, אך רק בתנאי שהמפגשים יהיו תחת פיקוח. זאת בטענה כי האב מכה אותה ואת ילדיו. בדיקת פוליגרף הצביעה על חוסר אמינותה של הדוברת, והתביעה נדחתה.


האם האבא, שמגדל לבד את הילד, צריך להמשיך לשלם דמי מזונות לאם?

במהלך השלוש השנים האחרונות, הנער חי אצל אביו, ומגיע לבקר את אמו, אחת לשבוע. בשל כך האב עטר לבטל את תשלום המזונות לאם. האם בית המשפט יקבל את הבקשה?


 


זכותה של קטינה להימנע מפגישות קבועות עם אמה בניגוד להסכם הגירושין

קטינה כבת 15 מסרבת להיפגש עם אמה, בניגוד להסכם הגירושין, האם בית המשפט לענייני משפחה ייתחשב ברצונה?


מחלוקת באשר לזכויות אב ביולוגי במסגרת אימוץ פתוח

האם אב ביולוגי יהיה רשאי לצלם את בתו במסגרת פגישות שנקבעו לו למרות מסירתה של הילדה לאימוץ?


המרת דת של קטין מאומץ

האם בית המשפט יתיר המרת דת של קטין מאומץ? מהם השיקולים המשפטיים והחברתיים המקופלים בהחלטה מסוג זה?


האם איום בהתאבדות יבטל בדיקת סיווג רקמות?

האם אדם אשר מאיים בהתאבדות לא ייאלץ לעבור בדיקת סיווג רקמות?


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  לעמוד הבא    >>