www.what2do.co.il

האם האב יקבל משמורת מלאה מאחר שאשתו לסבית?

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 22/10/2015
האם האב יקבל משמורת מלאה מאחר שאשתו לסבית?

אב גרוש שאשתו מנהלת מערכת זוגית עם אשה אחרת, פנה אל בית הדין הרבני חיפה, בבקשה לקבל את הילדים למשמורת מלאה בתואנה שאשתו לסבית. לטענתו אורח חיים זה משפיע על נפשם של הילדים ויכול לגרום להם בעיות נפשיות.

 

הצדדים נישאו בשנת 2000, ולהם שלושה ילדים. לאחר 12 שנות נישואין הבעל פתח תביעה לשלום בית ולחלופין גירושין, והאשה פתחה תביעת גירושין. במהלך שנת 2013 הצדדים התגרשו בהסכמה. הבעל ביקש לפתוח את הדיון מחדש בעניין שינוי הסדרי ראיה ומשמורת הילדים לנוכח היחסים הזוגיים שהאם מנהלת עם אשה אחרת.

 

התנהגותו הסוטה של הבעל הובילה לגירושין

 

האשה טענה מנגד כי בעלה לשעבר הוא סוטה מין מוצהר, והסבירה כי הוא רוכש ומייצר מכשירים מעץ שיאפשרו לאנשים לדרוך עליו כדי להגיע לפורקן מיני. לאחר החתונה הוא ביקש ממנה לדרוך עליו, ולעשות דברים מוזרים נוספים, ומשלא נעתרה לבקשתו, הוא מצא פרטנרים אחרים למימוש תשוקותיו.

 

לדברי האשה, נטיותיו המיניות והדרך שלו לפורקן המיני, גרמו למשבר הנישואין והביאו בסופו של דבר לגירושין. הבעל פגע בה והציב לה עובדה או שתקבל אותו כפי שהוא או שהבית התפרק. עקב כך כיום היא אינה יכולה להיות עם גברים, וחיה עם אשה אחרת כבת זוג לכל דבר. הילדים יודעים אודותיה ומבחינתם היא חברה רגילה ואינם רואים שום דבר אינטימי ביניהן.

 

הבעל הודה במיוחס לו, אולם טען כי בעקבות טיפול נפשי הבין כי כל עוד הדבר נעשה בהסכמה זו אינה סטייה, ואף הדגיש כי הדבר נעשה בחדרי חדרים וללא נוכחות הילדים. הבעל טען כי למרות שידע כי אשתו מנהלת מערכת חיים זוגית עם אשה אחרת, הוא עשה הכל כדי לנסות להביא לשלום בית, דבר שלא צלח בידו, ולאחר שהתגרשו, ביקש לפתוח את הדיון מחדש בעניין משמורת הילדים בתואנה שהיא לסבית.

 

האב הגיש את התביעה כדי להפחית את תשלום המזונות

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים ועיון בתסקירים ובחוות דעת של מומחה קליני שבחן את היחסים, הגיע בית הדין למסקנה כי הרצון של התובע לקבל את ילדיו למשמורתו, נובע אך ורק מהשיקול הכלכלי, כדי להוריד את סכום דמי המזונות או לבטלם, ולא ראיית טובת הילדים. ואף סבר כי אם האשה היתה מוכנה להורדת המזונות או ביטולם, הוא כלל לא היה מגיש את התביעה.

 

בית הדין שקל בכובד ראש את בקשות ההורים בעניין קבלת המשמורת, כאשר עיקרון טובת הילדים עומד לנגד עיניו, והתרשם כי לשניהם קשר טוב ותקין עם הילדים והם נמצאו ראויים ומתאימים לשמש משמורנים, לכן המליץ על משמורת משותפת כשעיקר מקומם של הילדים אצל האם.

 

בנסיבות אלו קבע בית הדין כי הסדרי הראיה ועניין המשמורת יישארו כפי שהיו עד היום. בנוסף חייב את הצדדים לעשות הפרדה ברורה בין הליך הגירושין לבין ההורות המשותפת, ולא לערב את הילדים בסכסוך ביניהם כדי למנוע נזק בלתי הפיך מהילדים, ואף חייבם להימנע מההתנהגות המינית האמורה בפני הילדים.

 

תיק 922153/4 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

סמכות אפוטרופוס בהליך גירושין

בתי המשפט נוטים להגדיר נושאים מהותיים בחיי הקטינים כגון מדור וחינוך כתלויים בהסכמתו של ההורה הלא משמורן. פעמים רבות ימנע בית המשפט מהורה משמורן להעתיק את מקום מגוריו באופן שימנע מההורה שאינו משמורן לראות את הילדים... 

הסדרי ראיה

הסדרי ראיה

מהם הסדרי ראייה? מה קורה במקרה בו אחד ההורים מפר את הסדרי הראייה?  

עירעור על פסק דין משמורת

פסק דין בעניין משמורת והסדרי ראייה אינו סופי, וניתן לפנות שוב לערכאה שהכריעה בעניין המשמורת בתביעה חדשה למשמורת/הסדרי ראייה ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? 

מאגר חוקים

לרשותך מאגר חוקים הקשורים בתחום המשפט במשפחה ... מה אומר החוק על הבעיה שלך ? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.