www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - יעוץ משפטי

האם יש לאשר לקטינה הרה להינשא בגיל 16 שנים וחצי?

קטינה כבת 16 שנים וחצי ביקשה להינשא לבן זוגה שגילו מעל 18 שנים, כשהיא בחודש השביעי להריונה. זאת בניגוד להוראות חוק גיל הנישואין, לפיהן אין להתיר נישואין מתחת לגיל 18.  


האם הסבים זכאים לקשר חופשי עם נכדתם לאחר מות האם?

סבים לנכדה כבת ארבע שנים, ביקשו להרחיב את הסדריי הראייה לאחר מותה של בתם, שהיא אם הקטינה. מנגד האב טען כי אין לקבל את הבקשה מאחר שהסבים מסיתים את הילדה ומעלילים עליו עלילות שווא. 


תלמידת תיכון כבת 16 ביקשה להינשא לאור הריונה המתקדם

הוריה של נערה כבת 16 וחצי, סרבו לקבלה ללא נישואין, לנוכח העובדה כי היא בהריון. בית המשפט נאלץ לדחות את היתר הנישואין, לאחר שהשתכנע כי הבקשה להינשא לא נבעה מרצונם החופשי של בני הזוג.  


אמא לקטינים בקשה להאריך את צו ההגנה נגד האב עקב אלימות במשפחה

האם עתרה להוציא צו הגנה נגד אב ילדיה, בטענה כי במהלך הביקור השבועי, הוא איבד שליטה והרביץ לילדים. בית המשפט נדרש להכריע האם מדובר במקרה של אלימות במשפחה המצדיק צו הגנה. 


האם יש לשלול את חירותו של חסוי בשל מצבו הפיזי הקשה?

חסוי סובל מכוויות קשות בכל גופו ומוגבל פיזית, בעקבות שריפה שאירעה בצעירותו. כיום הוא מודע לסביבתו ולמעשיו, אך מתקשה בביצוע פעולות פיזיות. האם בשל כך יש למנות אפוטרופוס על גופו ורכושו? 


האם בית המשפט יתיר לקטינה כבת 16 וחצי להינשא בשל הריונה?

נערה בת 16 וחצי הנמצאת בשבוע 24 להריון והגישה בקשה להינשא לחברה בן ה- 22 בשל היותה בהריון. פקידת הסעד המליצה שלא להתיר את נישואי הבוסר, בשל חוסר בגרותם של בני הזוג.  


האם בית המשפט רשאי להורות על מתן טיפולים כימותרפיים לקטין בניגוד להסכמת הוריו?

בית המשפט נדרש להכריע האם יש להורות על מתן טיפול כימותרפי לנער בן 14 הסובל ממחלת הלוקמיה, חרף התנגדותם של הוריו ובניגוד לרצונו של הנער. 


האם מדובר בהלוואה לכיסוי חובות בנה של בת הזוג או במתנה?

התובע כיסה את חובותיו של בנה של בת זוגתו, בסך 112,000 שקל. כאשר ביקש את הכסף חזרה, בשל מצבו הבריאותי הירוד, בת הזוג טענה כי מדובר במתנה, ולא בהלוואה. 


האם טובת הקטינה להישאר בחיק משפחתה הביולוגית?

האם הנרקומנית שבתה הקטינה הוכרזה כבת אימוץ, עתרה לבית משפט העליון בבקשה להותיר לסבתא להמשיך לקיים הסדרי ראיה, בכדי שתוכל להמשיך לשמור על קשר עם הילדה.  


האם בני הזוג שמבקשים להינשא, ניהלו רומן בעודם נשואים?

אשה גרושה ביקשה להינשא לבן זוגה החדש, שגם הוא גרוש. בית הדין הרבני נדרש להכריע האם האשה מותרת לנישואין, או האם היא ניהלה רומן בזמן שהיתה נשואה, זאת על סמך עדויות שהציג בעלה לשעבר.  


האשה המוכה דרשה מבעלה פיצוי בסך מיליון שקלים

הבעל הכה והשפיל את אשתו, במשך 22 שנות הנישואין. בית המשפט נגזר על הבעל ששה חודשי מאסר בפועל, והאשה עתרה לפיצויים, בגין נזקים נפשיים ופיזיים שנגרמו לה כתוצאה ממעשיי האלימות.  


בעקבות פגיעה במכוניתה, האשה עתרה למתן צו הגנה כנגד בעלה לשעבר

האישה הגישה תלונה במשטרה כנגד בעלה לשעבר, בטענה כי הוא גרם נזק במזיד למכוניתה ופגע בפרטיותה, ובמקביל בקשה מבית המשפט למתן צו הגנה כנגדו.


ההורים ביקשו לנתק את בתם בת השנה ממכונת ההנשמה

הורים לפעוטה הסובלת ממחלת ניוון שרירים ביקשו מבית המשפט לנתק את בתם ממכונת ההנשמה ולא לבצע ניתוח פיום הקנה להצלת חייה. 


האשה בקשה להוציא צו למניעת הטרדה מאיימת כנגד בעלה האובססיבי

האשה החלה לחשוד כי בעלה לשעבר, מופיע בכל מקום אליו היא הולכת. במהלך דיון משפטי הודה הבעל כי שכר חוקר פרטי, במטרה לגלות היכן היא מתגוררת יחד עם בתו הקטינה. האם המעקב מצדיק בקשה למתן צו למניעת הטרדה מאיימת? 


האם חסוי יכול לתרום מח עצם לאחותו?

בית המשפט לענייני משפחה אישר לחסוי בשנות החמישים לחייו, לתרום מח עצם לאחותו, חולת הסרטן. לאחר שבחן בית המשפט את הסיכוניים הרפואיים שבתהליך השאיבה ואת הגורמים הנפשיים, החליט כי החסוי יכול להציל את חיי האחות, מבלי שתיפגע טובתו האישית.


הבעל התעצבן על אשתו ששוחחה בטלפון עם אמו ודקר אותה

הבעל דקר את אשתו בעקבות שיחת טלפון שניהלה עם אמו. האשה הגישה תביעה אזרחית בגין הנזקים הנפשיים והפיזיים שנגרמו לה מאז הדקירה. לאחר שהורשע בהליך פלילי. 


האם ניתן להסיר את שם האב מרישום קטין, ללא עמדת האב הביולוגי?

המערער ביקש להסיר את רישומו כאביו של קטין, מאחר ואביו הביולוגי הוא ככל הנראה המאהב של אשתו. האם בית המשפט יותיר את הסרת הרישום, ללא עמדתו של האב הביולוגי?


פעוט בן שמונה חודשים הוכרז כבר אימוץ ללא הסכמת אביו הביולוגי

סוד הריונה של רווקה ערבייה נשמר בסוד, לאחר הלידה היא נתנה את הסכמה לאימוץ, אך סרבה בתוקף לחשוף את זהותו של האב הביולוגי, האם בית המשפט יאשר הכרזה על אימוץ ללא ידיעתו והסכמתו של האב? 


האחים חושדים באחותם ומבקשים להתקין מצלמות אבטחה בבית הוריהם החסויים

הוגשה בקשה על ידי האחים, להצבת מצלמות במעגל סגור בביתם של ההורים הסיעודיים, הנמצאים תחת טיפולה הבלעדי של אחת האחיות, האם ההתקנה מהווה פגיעה בפרטיות? 


האם ניתן לקבוע אבהות לאזרח זר, ללא נוכחותו הפיזית?

ישראלית טסה לחו"ל עם דגימות זרע של אזרח זר, על מנת לבצע הפרייה חוץ גופית. לאחר שנולד הבן דרשה האם להכריז על התורם כאבא, אך הוא לא הגיב לתביעה. 


1  2  3  4  5  6  7  לעמוד הבא    >>