www.what2do.co.il

אמא לקטינים בקשה להאריך את צו ההגנה נגד האב עקב אלימות במשפחה

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 17/12/2014
אמא לקטינים בקשה להאריך את צו ההגנה נגד האב עקב אלימות במשפחה

אם לשלושה ילדים קטינים פנתה לבית משפט לענייני משפחה בנצרת, בבקשה להוציא צו הגנה נגד אב הילדים, בטענה כי בשעה ששהו עמו, במסגרת הסדרי הראיה, האב נקט באלימות כלפי הילדים, ואף ניסה להסית אותם נגדה.

 

האם הגישה את הבקשה על סמך עדויות הילדים, מאחר והיא לא נכחה במקום בעת האירוע הנטען. לדבריה, כאשר שבו הילדים מהביקור, הם ספרו לה כי אביהם הראה להם סרטונים מהתקופה שחיו יחד כמשפחה, בהם היא נצפית לכאורה מכה את הילדים, ואף החל להסית אותם נגדה ונגד הוריה.

 

האב חטף את הטלפונים ומחק את הסרטונים

 

הילדים צילמו את האב במכשיר הנייד, אך אז הוא התפרץ, חטף מהם את המכשירים ומחק את הסרטונים, והחל להכות את שלושתם. האם ציינה כי הילדים שבו לביתה מבועתים ודרשו ממנה שלא להיפגש עמו יותר, עקב אותו אירוע אלים.

 

האם עדכנה מיד את העובדת הסוציאלית, ובעקבות שיחה עם הילדים יצא צו בדבר אמצעי חירום לפיו נאסר כל קשר בין האב לקטינים למשך שלושה ימים. בהמשך בית המשפט נעתר לבקשת האם במעמד צד אחד וניתן צו הגנה למשך שבעה ימים תוך שהוזמן תסקיר סעד.

 

האב הכחיש כי התעלל בילדיו, וטען כי הבקשה לצו ההגנה, היא עוד אחד מהצעדים שנוקטת כלפיו גרושתו, על מנת להסית נגדו את הילדים, ואף עושה שימוש לרעה בהם כאילו הם מבקשים הגנה מפניו.

 

האב הסביר כי התנהל ויכוח שלאחריו התפייסו ובילו יחד

 

האב העיד כי הוא הראה לילדים את הסרטונים, עקב טענתם כי הוא נטש אותם. לדבריו, הוא רצה להוכיח להם כי אמם היא זו שסילקה אותו מהבית, וזו לא היתה בחירה שלו. עוד הוסיף כי הילדה צילמה בטלפון את הסרטונים, ולאחר שביקש ממנה למחוק את הצילום, היא מחקה אותו בעצמה. בהמשך הערב הם הלכו למסעדה, בילו בנעימים וכאשר הגיעו לבית אמם נפרדו ממנו בחיבוקים ונשיקות.

 

מתסקירי סעד שהוגשו לתיק בית המשפט עלה כי הילדים מושפעים מהסכסוך הממושך של הוריהם, ומעורבים בהליך הגירושין גורמי טיפול רבים, לרבות לשכת הרווחה, עובדת סוציאלית, מרכז קשר, מטפלים רגשיים וכדומה.

 

העובדת הסוציאלית סברה כי יש חשיבות עליונה לייצב את הקשר עם האב, על מנת למזער את הנזק שנגרם לילדים, על כן המליצה לחדש בהדרגה את הקשר, ומקביל להפנות הצדדים לבדיקת מסוגלות הורית.

 

אין הצדקה להאריך את צו ההגנה מאחר ולא מדובר במקרה אלימות

 

השופט הדגיש כי מטרת הליך של בקשת מתן צו הגנה הינה לתת סעד מיידי לבעיות אלימות במשפחה, ואין לאפשר שימוש בצו כדי להשיג מטרות אחרות, כגון חלוקת זמני השהייה של ילדים אצל הוריהם.

 

בהתאם להמלצות תסקיר ושמיעת הצדדים, כולל חוות דעתם של הקטינים, הגיע בית המשפט למסקנה כי אין מדובר באירוע של אלימות במשפחה, אלא בחיכוך בין האב לילדיו, שעלול להתרחש לא אחת במהלך זמני שהיית ילדים אצל הוריהם. על כן קבע כי הליך צו ההגנה מיצה עצמו, והתיק נסגר ללא הארכת צו ההגנה שניתן במעמד צד אחד.

 

ה"ט 36635-10-14 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.