www.what2do.co.il

האם בני הזוג שמבקשים להינשא, ניהלו רומן בעודם נשואים?

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 11/03/2014
האם בני הזוג שמבקשים להינשא, ניהלו רומן בעודם נשואים?

בני זוג שניהלו רומן והיו נשואים בעבר, כל אחד מהם לבן זוג אחר, הגישו בקשה להיתר נישואין מבית הדין הרבני האזורי בחיפה. האשה העידה כי היא מכירה את בן זוגה כשש שנים, אך כל עוד היא היתה נשואה, לא התייחדה אתו והם מקיימים יחסי זוגיות, רק החל מחודש אוקטובר 2011, לאחר סיום הליכי הגירושין של שניהם.

 

הגרוש הציג בפני בית הדין תצלומים המעידים על קרבת בני הזוג בעודם נשואים

 

מנגד טען גרושה של האשה, כי יש בידו צילומים, שבוצעו על ידי חוקרים פרטיים, המוכיחים כי השניים היו יחד, עוד בהיותם נשואים. בתצלומים בני הזוג נראים כשהם מבלים במקומות ציבוריים ובחוף הים, שם הם מתנשקים ומתחבקים, ואף באחד מהתצלומים נראה כי השניים נכנסים לבית האשה בשעת לילה מאוחרת, ולא יוצאים ממנו עד לתום התצפית. האשה הודתה כי בן זוגה נכנס אליה הביתה, אך טענה כי הוא בא לבקר את אחיה, שגר בסמוך והוא נמצא בקשרי חברות עם בן הזוג.

 

האם האשה ניהלה רומן במקביל לחיי הנישואים?

 

לפי ההלכה, אישה שבגדה בבעלה "אסורה על בועלה". כלומר, בית הדין אינו רשאי להתיר את נישואיה, אם הוא השתכנע כי האשה ניהלה רומן, בזמן שהיתה נשואה. בית הדין נדרש לקבוע האם מדובר במעשה כיעור, שהינו החשד של הבעל בבגידה וביסס את החלטותיו, על סמך עדותם של החוקרים הפרטיים. אך עם זאת ציין שהחוקרים אינם כשירים להעיד בבית הדין, מכיוון שהם אינם שומרי מצוות.

 

בית הדין קבע, לנוכח הממצאים והתמונות המעידות על קרבה ואינטימיות בין בני הזוג, כי האשה ביצעה לכל הפחות מעשי כיעור. האשה השיבה כי אמנם בתקופת נישואיה, היא אכן נהגה לבלות עם בן זוגה, אך הם לא קיימו יחסי אישות, כל עוד היו נשואים לאחרים. לכן לטענתה, לא היו אלה מעשי כיעור. בעקבות חילוקי הדעות, הציע אחד הדיינים לאשה להיבדק במכונת פוליגרף, על מנת שתוכל לבסס את טענותיה. אך האשה סירבה להיבדק, בטענה כי היא אינה כשירה לבדיקה מבחינה רפואית.

 

השניים נאלצו להתגרש על רקע החשד לבגידה כפולה

 

הדיין שבתחילה קיבל את טענת האישה, לגבי השהות המשותפת של השניים במקומות ציבוריים, ואף בשעות לילה מאוחרות, וקבע כי אינה מהווה בהכרח מעשה כיעור, שינה את דעתו, לאחר שסירבה האשה לבדיקת הפוליגרף, ללא שהציגה כל אישור רפואי המעיד על מצב שאינו מאפשר לה להיבדק. בתוספת התצלומים האינטימיים עם בן זוגה, קבע הדיין, שהיה בהתנהגותה מעשה כיעור. ואף הוסיף, כי אם היה בהם מעשה כיעור, חזקה שהיתה גם זנות וככל הנראה בני הזוג ניהלו רומן עוד בהיותם נשואים והם נאלצו להתגרש בעקבות החשדות לבגידה הכפולה.

 

הדיין קבע כי יש לאסור את נישואי האשה לגבר, מאחר וככל הנראה היא קיימה עמו יחסים בעודה נשואה לגבר אחר. שני הדיינים הנוספים הצטרפו פה אחד להחלטה. בנסיבות אלה דחה בית הדין את בקשת האשה להינשא לבן זוגה.

 

תיק ‏936701/1‏ 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.