www.what2do.co.il

פסקי דין אחרונים - גירושין

מהי השפעת הסכם ממון על מתן גט בבית דין רבני?

בני זוג שביקשו להתגרש נתקלו במכשול. בית הדין הרבני לא אישר את הגט כל עוד ישנו סעיף בהסכם ממון אשר מחייב את הבעל בתשלום חודשי, אם לא ייתן גט לאישה כמבוקשה.  


אישור יהדות ורווקות מבית דין רבני לאשה שחיה עם גבר זקן

אשה צעירה שביקשה אישור יהדות ורווקות להינשא לאחר, הודתה שחיה עם אדם מבוגר במשך שלוש שנים, אך טענה כי לא היו קידושין כלל והגט ניתן ללא צורך. 


אשה שהסכימה לגירושין תבעה את כתובתה

אשה שהסכימה להתגרש מבעלה לאחר ארבע שנות נישואין, פנתה אל בית הדין הרבני, ודרשה לקבל את כתובתה. מנגד טען הבעל כי האשה גרמה לפירוק היחסים.  


האם יש לחייב בעל בתשלום הכתובה למרות ויתור שנחתם בהסכם ממון?

אשה שהתגרשה לאחר שלושים שנות נישואים, הגישה בקשה לחייב את הבעל בתשלום הכתובה, למרות שבמסגרת הסכם הממון היא הסכימה שלא יהיו לה טענות ודרישות כלפיו לאחר מימוש ההסכם.  


האם הבעל שמנע מאשתו להביא ילדים יחויב בגט?

הבעל שהוא אב לשני ילדים בוגרים מנישואין הראשונים, מנע מאשתו יחסי אישות במשך שנים, מאחר שלא רצה ילדים נוספים, אולם לא היה מוכן להתפשר בעניין הכתובה.  


הבעל רוצה להתגרש והאשה רוצה שלום בית, מה עושים?

בעל החי בנפרד מאשתו למעלה מ - 14 שנה, הגיש תביעת גירושין, מנגד טענה האשה כי היא מעוניינת לשקם את היחסים ורוצה שלום בית.  


האשה ביקשה לבטל את הוויתור על הכתובה עקב בגידת הבעל

לאחר שנחתם הסכם הגירושין, גילתה האישה כי בעלה ניהל רומן עם אישה זרה, ואף ארבעה חודשים לאחר מתן הגט נולדה לו בת מהמאהבת. האישה דרשה את סכום כתובתה, בטענה כי כאשר ויתרה עליה לא ידעה כי בעלה בוגד בה. 


האם יש לבטל את הזכות לכתובה עקב התנהגות אלימה של האשה?

האשה שדרשה שלום בית התנתה את הגירושין בקבלת מלוא כתובתה. מנגד טען הבעל כי לנוכח התנהגותה האלימה יש לחייבה בגירושין ולקבוע כי היא אינה זכאית לכתובתה.  


האשה לא הסכימה להתגרש עד שתקבל את זכויותיה הרכושיות

הבעל הגיש תביעת שלום בית ולחלופין גירושין, ובמקביל הגישה תביעת רכוש, ואף טענה כי בעלה מסתיר ממנה רכוש, והיא אינה מוכנה להתגרש עד שתקבל את כל זכויותיה.  


האם אשה שיזמה את הגירושין זכאית לכתובתה?

האשה שהתגרשה תבעה את סכום כתובתה בסכום של כחצי מיליון שקלים, אולם הבעל הביע את התנגדותו בטענה כי האשה יזמה את הגירושין ואף סילקה אותו מהבית.  


האם בית הדין יתחשב ברצונו של הבעל לשלום בית, למרות עברו האלים?

בית הדין הרבני נדרש להכריע האם יש לכפות על הבעל האלים לתת גט לאשתו, למרות רצונו לחזור לשלום בית.  


האם הפרסומים שהפיצה גרושתו של הפרופסור מהווים לשון הרע?

פרופסור העוסק שנים רבות בחקר המוזיקה המזרחית הגיש תביעה לפיצויים בגין לשון הרע כנגד גרושתו, מכיוון שהיא כתבה מכתב החושף באופן מעוות את עמדותיו בנוגע למוזיקה מזרחית ולנאמנותו ושלחה אותו לכל עמיתיו לעבודה, במטרה להכפיש את שמו.  


הבעל סירב להתגרש, עד שיסתיים ההליך הרכושי

הבעל התעקש להמתין עם מתן גט, עד לחלקת הרכוש. האשה טענה כי היא מעוניינת לפתוח מערכת זוגית חדשה ולהביא לעולם ילדים, ובעלה מושך את הזמן בכוונה על מנת לצער אותה.  


מסורב גט שחי עם המאהבת הגיש תביעה כנגד אשתו, האם מגיע לו פיצויים?

האשה סירבה לתת גט לבעלה, מתוך החשש לאבד את זכויותיה הרכושיות על הדירה המשותפת. הבעל, שחי כיום עם המאהבת, הגיש נגדה תביעה לפיצויים בסך 300,000 שקל,  


האם אשה שיזמה את הגירושין זכאית למלוא סכום הכתובה?

בית הדין הרבני נדרש לקבוע האם אשה שנישאה לבעלה פעמיים, חרף כל הקשיים שהיו ידועים לה. וביקשה להתגרש לאחר עשרה חודשים בלבד לאחר החתונה השנייה, זכאית לקבל את סכום הכתובה המלא. 


הבעל לא הסכים להתיר את הנישואין, למרות שהאשה הרה לבן זוגה החדש

אשה מולדבית הנמצאת בשלבי הריון מבן זוגה החדש, בקשה להתיר את הנישואין האזרחיים מבעלה היהודי, ממנו היה חיה בנפרד. הבעל התנגד וטען כי הוא רוצה לחזור הביתה. 


תביעה לביטול הסכם גירושין לאחר ארבע וחצי שנים

לבית הדין הרבני הוגשה תביעה לביטול הסכם הגירושין. התובעת טענה כי חתמה על ההסכם לפני ארבע וחצי שנים, תחת איומים ולחץ ומבלי שנעזרה בייעוץ מקצועי, 


האם הסבים יוכלו להיפגש עם הנכדות, בניגוד להסכמת האב?

בעקבות אירוע מוחי, נותרה האם סיעודית לבדה במעון שיקומי, בעוד שבעלה המשיך בחייו ומצא אשה חדשה. האב מונע משתי הבנות המשותפות, להיפגש עם הורי האם, ומשתמש בטענות שווא ובשקרים. האם בית הדין הרבני יאפשר לסבים להיפגש עם הנכדות, ללא נוכחות האב?


אישור הסכם גירושין ללא נוכחות האישה

לאחר שדחה בית משפט לענייני משפחה, מתן אישור הסכם גירושין, ללא נוכחות האשה, עתר הבעל לבית המשפט המחוזי. האם ערעורו התקבל?


התרת נישואין של בני זוג מאותו מין

שני גברים, אזרחי ישראל, התחתנו בניו יורק ונרשמו במרשם האוכלוסין כנשואים, בעקבות הפרידה, החליטו להתיר את רישום הנישואין, האם בית המשפט יתיר את הנישואין?


1  2  3  4  5  6  7  8  לעמוד הבא    >>