www.what2do.co.il

האם הבעל שמנע מאשתו להביא ילדים יחויב בגט?

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 24/06/2015
האם הבעל שמנע מאשתו להביא ילדים יחויב בגט?

הבעל רצה לסיים את קשר הנישואין מוקדם ככל האפשר. אולם האשה דרשה שלום בית, ואף טענה כי הסיבה שהוא רוצה לסיים את היחסים, היא בשל העובדה כי היא רוצה ילדים והוא לא רוצה ילד ממנה. בית הדין הרבני האזורי חיפה נדרש לקבוע מה יעלה בגורלו של קשר הנישואין.

 

הבעל כבן 50, נישא לראשונה בגיל 22, והתגרש כעבור עשר שנים. הוא אב לשני בגירים. ונשוי בשנית לאשה כבת 47, ואין להם ילדים משותפים. התיק לאישור הסכם גירושין שפתח הבעל נסגר מאחר שהאשה התנגדה לו, לפיכך פתח הבעל תביעת גירושין.

 

האשה לא הופיעה לדיון בבית הדין, והבעל טען כי ייתכן שהיא לא קיבלה הזמנה ואף ציין כי הם חיים בחדרים נפרדים. גם לדיון השני היא הופיעה, והבעל טען כי הפעם הודיעה לו שהיא לא חשה בטוב ולכן אינה יכולה להגיע.

 

האשה טענה כי קרוב לשנתיים הבעל מונע ממנה חיי אישות

 

לדיון הבא האשה הגיעה וטענה כי היא מעוניינת בשלום בית. לטענתה, כבר למעלה משנה וחצי אין בין הצדדים חיי אישות ומזה חודשיים וחצי הבעל לא מתגורר בבית ולא מכניס שקל לחשבון המשותף, לא משלם שכירות ואף לא משלם לה מזונות אשה. עם זאת ציינה כי היא מוכנה לקבל כל המלצה של יועצת נישואין והבעל השיב כי יקבל כל החלטה.

 

לאחר הייעוץ האשה הסכימה להתגרש, בתנאי שתקבל את סכום שטר הכתובה בסך של 180,000 שקלים, מאחר שבעלה לא רוצה להביא ילדים לעולם, ואף מונע זאת ממנה. הצדדים ניהלו משא ומתן שלא צלח, בשעה שהבעל דרש כי היא תשלם לו הוצאות שונות ומשונות, ולא היה מוכן להתפשר בעניין הכתובה.

 

הבעל לא רואה עצמו מביא ילד נוסף לעולם

 

לטענת הבעל, יש לקזז את מחצית דמי הרכב המגיע לו וזה הסכום שהוא מוכן לשלם עבור הכתובה, האשה טענה כי הרכב נקנה מהלוואה שלקחה בעצמה והיא משלמת אותה מכספה. בהמשך הבעל הודה כי היא משלמת את ההלוואה, אך טען שהרכב הוא רכוש משותף.

 

מחוות דעתה של היועצת עלה כי הבעל לא רואה עצמו מביא ילד נוסף לעולם, ולכן עוזב ומתרחק ואף נמנע מלקיים יחסי אישות, כדי לא לנצל את מצוקתה הרגשית לסיפוק יצריו ותאוותיו. לטעמה עניין הגירושין וההימנעות מהבאת ילדים תוכננו על ידיו מזה זמן רב והוא רק חיכה להזדמנות לצאת מהקשר.

 

לבית הדין לא היה ספק שכל אשה רוצה להוליד בנים והיא מוסרת עצמה ונפשה רק כדי שתוכל ללדת. במקרה זה השתכנע כי הבעל מונע מאשתו להביא ילדים, והוא רואה כיצד היא מחזרת אחריו ומתעלם ממנה בקור רוח. בית הדין ניסה לדבר אל לבו ואף שלח את בני הזוג לייעוץ, ובעוד שהאשה היתה מוכנה לעשות הכל, הבעל נותר בשלו בעניין הגירושין.

 

הבעל הודה שישן בבית חברתו, אך טען כי הם ישנו בחדרים נפרדים

 

בעקבות חשד שעלה בדבר בגידה, שכרה האשה חוקרים פרטיים, ומדוח החקירה עלה כי הבעל אכן מתרועע עם אחרת. הבעל הודה כי בילה אצל חברתו לילות רבים, אך טען כי ישן בחדר נפרד. בנסיבות אלו חייב בית הדין את הבעל לתת לאשה גט, ואף חייב אותו במלוא הכתובה בסך של 180,000 שקלים, ולמען הספק קבע כי יש לקזז מסכום זה סך של 5,000 שקלים ששולם עבור ההלוואה של הרכב.

 

תיק 588519/2 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.