www.what2do.co.il

אשה שהסכימה לגירושין תבעה את כתובתה

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 19/11/2015
אשה שהסכימה לגירושין תבעה את כתובתה

הצדדים היו נשואים במשך ארבע שנים, ולאחר כשנה פתח הבעל תביעת גירושין, שתחילה נדחתה ולאחר שנים ספורות התקבלה. האשה טענה כי כלל לא היתה מעוניינת בגירושין ואף הגישה תביעה לשלום בית שנדחתה על ידי בעלה. על כן פנתה אל בית דין הרבני האזורי תל אביב ודרשה לקבל את כתובתה בסכום של 555,000 שקלים.


האשה יצאה לבלות לבדה במועדוני לילה

הבעל טען כי האשה הפסידה את הכתובה מכיוון שהיא נהגה לצאת לבדה למועדונים בלילות, למרות שביקש ממנה שלא ללכת ועקב כך התפתחו בין השניים מריבות והיחסים הזוגיים עלו על שרטון. בנוסף לכך, האשה ניהלה קשרים עם גברים זרים ושוחחה עמם בטלפון עד השעות הקטנות של הלילה. לכן לא היה כל ספק כי היא גם רצתה להתגרש, בדיוק כמוהו, ותביעתה לשלום בית היתה מהשפה ולחוץ.

 

האשה הודתה כי יצאה בלילות לבלות במועדונים ללא בעלה, אך הדבר נעשה בידיעתו ובהסכמתו, וכך נהגו שנים רבות עוד טרם החתונה, ואף לאחר שהתחתנו הוא יצא עם חברים שלו והיא יצאה עם חברות שלה, והיו ביניהם מריבות כמו כל זוג ולא מעבר לכך. האשה הכחישה קשר עם גברים זרים, אך הודתה כי היו לה שיחות עם חבר טוב בלילות, כדי לעודד אותה בשעה שנשארה לבד בבית, כאשר בעלה יצא לבלות עם חבריו.


חיוב הגט נבע מכך ששני הצדדים רצו בגירושין

מפסק הדין של תביעת הגירושין עלה כי שני הצדדים רצו בגירושין, מאחר שמדובר בפירוד ממושך של כשנתיים ובהתנהגות שאינה הולמת יחסים קורקטיים בין בני זוג. רצון האשה לתבוע כתובה אינה עולה בקנה אחד עם הרצון לשלום בית, ואף מן הראוי לבקש מהבעל כתובה כהיענות לדרישה חד משמעית לגירושין, ולא להגיש תביעה למתן כתובה.

 

על פי עובדות התביעה, לא ברור היה מי הוא הגורם לגירושין. מאחר שהבעל פתח תחילה תיק גירושין ותביעתו נדחתה. הבעל ביקש לערער על דחיית תביעתו, ובמקביל ערערה האשה על דחיית תביעתה לכתובה בטרם בוצע הגט והצורך בתביעה חדשה. לאחר מכן ניתן פסק דין המחייב אותה בגט, והאשה פתחה תיק תביעת גירושין וכתובה.


האשה תבעה גירושין בעקבות תביעת הבעל לגירושין

בית הדין ציין כי אשה אינה מפסידה כתובתה כשהיא מבקשת גט, במקרים שבהם הבעל מצער אותה, בכך שנוהג כלפיה באלימות, או צורך סמים ואשם בהרס המשפחה. במקרה זה תביעת האישה לגט באה בעקבות בקשת הבעל לגט, ובזה לא שייך לתת לה כתובתה, אף שגם הבעל פתח תיק לגירושין, הרי היא באה לבסוף לבית הדין ופתחה תיק גירושין ואמרה שהיא רוצה להתגרש. לפיכך הגיע בית הדין למסקנה כי אין לגבות את כל סכום הכתובה, אלא רק את הסכום שיש לחייב ולא מדין פשרה בסך של 180,000 שקלים.


תיק ‏847756/11 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.