www.what2do.co.il

עצות, טיפים למתגרשים

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 20/05/2024
עצות, טיפים למתגרשים

החליטו מראש מהי התוצאה המשפטית הרצוייה לכם. האם אתם באמת מעוניינים בגירושין או אולי בשלום בית? האם אתם מעוניינים להמשיך ולהתגורר בדירת הצדדים או שמא לפרק את השיתוף? האם אתם מעוניינים במשמורת הקטינים? וכו’.


הקדימו הגשת תביעה

 

הקדימו והגישו לפני בן הזוג את התביעות בערכאה בה סביר להניח כי התוצאה תשרת את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר. הימנעו מלשתף חברים, מכרים ואפילו קרובי משפחה בכוונתם לעשות כן. ככל שפחות אנשים יודעים על כוונתכם, כך קטנים הסיכויים שבן זוגכם יבין את מהלכם, וימהר להקדים אתכם. 

 

קנית טייפ הקלטה?

 

להסתובב עם מכשיר הקלטה בהישג יד: לעולם אין לדעת אילו הודאות ניתן להקליט ישירות מפיו של בן הזוג. הודאות שתשמשנה אתכן היטב לאחר מכן. 

 

עורך דין או לא?

 

לא לנסות ולנהל את ההליך המשפטי לבד ללא ייצוג משפטי. הליך גירושין הוא הליך משפטי מפותל ומסובך. טעות משפטית תעלה ביוקר. בבחירת עורך הדין, יש יתרון לעיתים דווקא לעורכי דין צעירים המעודכנים יותר בשינויים ובחידושים המשפטיים ואינם בעלי תפיסה משפטית ארכאית ומקובעת. 

 

עצות מחברים וידידים?!

 

להיזהר מקבלת עצות אחיתופל מכל מיני מקורבים דוגמת: "תגישי נגדו תלונה במשטרה על אלימות וכך תשיגי הישגים במאבק הגירושין" או "תבריח את כל הרכוש שלך כדי שהיא לא תוכל לגעת" או "תצלם את אישתך בוגדת עם המאהב". יש לשים לב, שמעשים כגון הנ"ל עלולים לגרור אחריהם תוצאות כגון: תביעה בפלילים על הגשת תלונת שווא, חיוב הבעל "המבריח" בהשבת הרכוש המוברח, תביעה לפי חוק הגנת הפרטיות של בן הזוג המצולם וכו’. 

 

זכויות וחובות של בני הזוג, הכל גלוי?

 

בדקו היטב היטב מהן הזכויות והחובות של בן זוגכם. העלימו והסתירו מידע שלא רצוי שיגיע לצד השני. 

 

ומה עם הילדים?

 

הרחיקו את הילדים, במידת האפשר, מכל המתרחש במהלך ההליך. זכרו כי בסופו של יום הילדים הם הנפגעים העיקריים, ולהליך גירושין עלולות להיות תוצאות מרחיקות לכת לגבי הילדים. 

 

אסטרטגיה משפטית

 

תכננו מראש את האסטרטגיה המשפטית, תוך כדי היעזרות בייעוץ משפטי נבון, וזכרו שאסטרטגיה משפטית שונה ממקרה למקרה. לא כל מה שהתאים לשכן/ לחברה יתאים ויעבוד גם במקרה שלכם. גם אם הינכם בטוחים שפני בן הזוג הוא להסכם ולא ל"מלחמה כוללת" בדקו מראש מה הן האפשרויות העומדות לפניכם, מה הן זכויותיכם, ומהי התוצאה האפשרית של כל פעולה וצעד בו הינכם נוקטים. 


* המידע נכתב ע"י עו"ד כנרת בר-לב ממשרד מילר ושות’, עורכי דין. מידע זה אינו יכול להוות תחליף לייעוץ משפטי. למידע נוסף פנה למומחי הפורטל.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.