www.what2do.co.il

הבעל טען כי אשתו בוגדת בו למעלה משנה, בית הדין נדרש להכריע מתי החל מועד הקרע

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 22/04/2014
הבעל טען כי אשתו בוגדת בו למעלה משנה, בית הדין נדרש להכריע מתי החל מועד הקרע

הנדסאי אלקטרוניקה ומורה העובדת במשרד החינוך נישאו בשנת 2006, כשלוש שנים מאוחר יותר נולד בנם היחיד ובנובמבר 2012 החליטו השניים להתגרש.

 

בית הדין הרבני האזורי בחיפה נדרש להכריע בסוגיית חלוקת הרכוש ולקבוע מתי חל "מועד הקרע" בין הצדדים לצורך איזון המשאבים, שהינו המועד שממנו והלאה הנכסים נפרדים ואינם מוגדרים בשותפות.

 

במהלך ארוחה רומנטית האשה אמרה לבעלה שהיא אינה אוהבת אותו

 

הבעל שהגיש תביעת גירושין בינואר 2012, טען כי אשתו בגדה בו עם גבר זר והתנהגה כלפיו בצורה מחפירה ובלתי הולמת. לדבריו, אשתו החלה להסתודד עם מכשיר הפלאפון, היא הרבתה לצאת בשעות הערב למועדונים ופאבים ונמנעה מכל זוגיות המקובלת בין בעל ואשה. הבעל סיפר כי הוא החל לעשות ניסיונות על מנת לקרב אליו את אשתו וביום הנישואין האחרון הוא הזמין אותה לארוחה רומנטית במסעדה יוקרתית וקנה לה פרחים, אך במהלך הארוחה האשה הודתה בפניו כי היא איננה אוהבת אותו עוד.

 

האשה בילתה לילה בצימר עם גבר זר

 

בעקבות התרחקותה של אשתו והתנהגותה החשאית, עלה חשדו של הבעל והוא ביצע אחריה מעקב באמצעות חוקר פרטי. מדו"ח החקירה עלה כי אשתו בילתה לילה בצימר עם גבר זר בתאריך 11.1.2012, למחרת בבוקר נראו השניים בתמונות כשהם מחובקים ומנושקים במרפסת הצימר ובשעות הצהריים המאוחרות, הם נסעו יחדיו במכונית. הבעל צירף גם את דפי שיחות טלפון, מהם עלה כי היא ניהלה החל מינואר 2011 כשמונה עשרה שעות בחודש עם אותו גבר זר.

 

בצימר התכנסה קבוצת תמיכה בת עשרה משתתפים

 

האשה הכחישה את עניין הבגידה וטענה כי מדובר באדם שהכירה בקבוצת תמיכה לאחר שאמה נפטרה ממחלת הסרטן, אותו אדם עזר לה להכניס ולהוציא את חפציה האישיים לתוך הצימר, שם שהו עוד עשרה חברים נוספים מקבוצת התמיכה. האשה הוסיפה כי במהלך כל שנות הנישואין הבעל השליט את מרותו. לדבריה, הוא התעלל בה נפשית והטיל סנקציות כלכליות קשות עליה ועל בנם הקטין.

 

בית הדין לא קיבל את גרסתה של האשה, וקבע כי היא הכחישה במצח נחושה את הבילוי המשותף עם הגבר הזר בצימר. בית הדין ביסס את קביעתו על דו"ח החקירה שלא דיווח על אף אדם שנמצא באותה סביבה, ובטח שלא קבוצה בת עשרה אנשים.

 

מועד הקרע החל כאשר התחיל הקשר עם הגבר הזר

 

בית הדין קבע כי האשה פגעה באמון ההדדי ופיתחה מערכת יחסים חדשה שגרמה לפירוד המשפחה ולהפרדה רכושית. באמצעות פירוט השיחות שהוצג על ידי הבעל, הסיק בית הדין כי הקשר עם הגבר הזר החל בחודשים ינואר ופברואר בשנת 2011, והאשה ניהלה רומן במשך כשנה עד שהבעל ביצע מעקב באמצעות חברת חקירות והוכיח את הבגידה.

 

תחילת הקשר עם הגבר הזר, מעיד על ריקון חיי הנישואין מתוכן וסיום השותפות הכלכלית בין בני הזוג, לכן קבע בית הדין כי מועד הקרע בין הצדדים הוא מועד תחילת הקשר, בחודש פברואר 2011.

 

תיק ‏879666/4‏ 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

הלכת השיתוף

הלכת השיתוף

על אילו נכסים חלה חזקת השיתוף ... 

הסדר איזון משאבים

הסדר איזון משאבים

מהו הסדר איזון משאבים ? למי הוא מועיל ? על אלו נכסים הוא חל ? ועוד שאלות ותשובות רבות ... 

מדוע חשוב לערוך הסכם ממון בטרם הנישואין?

מהם היתרונות בעריכת הסכם ממון? ... מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.