www.what2do.co.il

האם תועבר משמורת בגין אי שיתוף פעולה עם גורמי רווחה

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 08/04/2012
האם תועבר משמורת בגין אי שיתוף פעולה עם גורמי רווחה

בית המשפט לענייני משפחה בכפר סבא נדרש לדון בשתי תביעות משמורת ילדים, כאשר גם האם וגם האב מעוניינים בחזקה על הילדים. בני הזוג במקרה דנן נישאו בשנת 1992 לאחר כ-15 שנות נישואין הם התחילו בהליך גירושין אשר בסופו נחתם הסכם גירושין שאושר ע"י ביהמ"ש וקיבל תוקף של פסק דין. בהסכם הגירושין הסכימו הצדדים, בין השאר, כי הקטינים יהיו במשמורתה של האם, והאב יקבל הסדרי ראיה רחבים הכוללים לינת הקטינים עימו פעמיים בשבוע ובכל סוף שבוע שני.

 

      קראו גם בתחום:

 

עם זאת, לא חלף חודש ממועד הגירושין, וכבר הגישה האישה תביעה לשינוי הסדרי הראיה בין האב לקטינים ולצמצומם באופן משמעותי כך שהם יתקימו "אך ורק במרכז הקשר תחת פיקוח קפדני". מיד בסמוך לאחריה הגיש אף הגבר את תביעתו שלו בה עתר להעברת משמורת הקטינים לחזקתו.

 

האישה איננה משתפת פעולה עם גורמי הרווחה


הצדדים העלו טענות רבות ושונות אחד נגד השני, תוך שהם מגישים עתירות ותביעות שונות לבתי המשפט. בעקבות המחלוקות הרבות בין בני הזוג, מינה בית המשפט שני מומחים מטעמו, פסיכולוג ומתאמת הורית.

כבר בחוות דעתו הראשונה של המומחה, שלל הוא את טענות האישה בכל הקשור לצורך בצמצום הסדרי הראיה לאב ואף המליץ על הרחבתם מעבר לקבוע בהסכם הגירושין. המומחה הוסיף והדגיש כי שני הצדדים דואגים לילדיהם ובהתאם לעיקרון טובת הילד, וכל אחד מהם עושה ככל יכולתו להטיב עימם. עם זאת, המומחה מתח ביקורת על האישה וטען כי היא אינה משתפת פעולה עם הגורמים הטיפוליים השונים המטפלים במשפחה (דבר שבסופו של יום גורם נזק לקטינים).

 

לא עונה למיילים ולא מגיעה לפגישות


המתאמת ההורית טענה אף היא בחוות דעתה כי בעוד שהגבר מרבה לשתף פעולה באופן מלא עם גורמי הרווחה השונים, האישה מתעלמת מהוראותיה חדשות לבקרים. לטענת המתאמת ההורית, האב הקפיד להגיע לכל הזימונים לפגישות ושיחות, וענה באופן עקבי על המכתבים והמיילים ששלחה לו. לעומתו, האישה נפקדה משיחות אלו ואף ענתה לחלק מהמיילים באופן המתאים לה ללא התחשבות בעבודת הגורמים השונים.

 

      קראו בנוסף:


בבית המשפט התברר כי האם שבויה בתפיסות עולם רוחניות, הכוללת האכלת הקטינים במזון אורגני והלנתם יחד עם בן זוגה באותה המיטה. דוגמא נוספת לכך ניתן היה לראות במקרה בו אחד הילדים היה זקוק לטיפול אנטיביוטי, דבר אשר נתקל בסירוב מוחלט מצידה של האם. במסגרת הטיפול הועברה משמרת הקטין במשך עשרה ימים רצופים לחזקתו של האב, על מנת שיקבל את הטיפול הדרוש לו."חוסר יכולתם של ההורים להגיע להסכמות יוצר מצב שבו אין תיאום בטיפול בילדים ומצב שבו האם פועלת לעיתים על דעתה בלבד ולעיתים מסרבת לקבל עצתם של המומחים", טען המומחה מטעם בית המשפט.

נוכח האמור בחוות הדעת, המלצות המתאמת ההורית, המומחה, שמיעת אחד הקטינים בלשכת השופט ותצהיר מורתו, נקבע כי יש להעביר את משמורת הקטינים לידי אביהם.

 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

סמכות אפוטרופוס בהליך גירושין

בתי המשפט נוטים להגדיר נושאים מהותיים בחיי הקטינים כגון מדור וחינוך כתלויים בהסכמתו של ההורה הלא משמורן. פעמים רבות ימנע בית המשפט מהורה משמורן להעתיק את מקום מגוריו באופן שימנע מההורה שאינו משמורן לראות את הילדים... 

הסדרי ראיה

הסדרי ראיה

מהם הסדרי ראייה? מה קורה במקרה בו אחד ההורים מפר את הסדרי הראייה?  

עירעור על פסק דין משמורת

פסק דין בעניין משמורת והסדרי ראייה אינו סופי, וניתן לפנות שוב לערכאה שהכריעה בעניין המשמורת בתביעה חדשה למשמורת/הסדרי ראייה ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? 

מאגר חוקים

לרשותך מאגר חוקים הקשורים בתחום המשפט במשפחה ... מה אומר החוק על הבעיה שלך ? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.