www.what2do.co.il

מינוי פקידת סעד - שאלת המשמורת ועריכת תסקיר

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 15/01/2021
מינוי פקידת סעד - שאלת המשמורת ועריכת תסקיר

התביעות שהגישו שני ההורים הרוצים לקבל את משמורת ילדים הבלעדית על הבנות, יוצרות (כל אחת מהן) מצג שונה בתכלית מן המצג שמציג הצד שכנגד. ההבדל התהומי בין התיאורים של ההורים לא מותיר אכן ברירה, ויש למנות פקידת סעד לסדרי דין כדי שתברר את הדברים ותגיש תסקיר מפורט לבית המשפט.

יש לציין כי לשכות הרווחה בכל הרשויות המקומיות עמוסות לעייפה במטלות שמוטלות עליהן, וכורעות תחת הנטל. עניין זה מופיע שוב ושוב מעל דפי העיתונות, ושביתות העובדים הסוציאלים המבקשים תוספת תקנים הן מן המפורסמות. הטלתה של משימה נוספת על לשכות הרווחה צריך שתעשה במשורה ורק במידת הצורך. אם לא כך יהיה – יקרוס שירות הרווחה.

 

      קראו גם:


אין ספק כי אחד מן ההורים התובעים את המשמורת מצייר בפני בית המשפט תמונה שאין לה אחיזה במציאות של אותה משפחה. אם סבור אותו צד שהטלת משימה על לשכת הרווחה היא עניין שיש לעשותו כלאחר יד וללא מחשבה עמוקה תחילה – טעות בידו. לא זו בלבד. יש לדברים מחיר כלכלי ומי שנושא בו הוא המדינה ואין כל הצדקה לכך שהמדינה תשחית את אוצרותיה לריק. ספק רב אם התביעה לעריכת תסקיר הייתה נשמעת ברמה בקלות כה בלתי נסבלת לו מי שתבעה היה נדרש לממנה.

 

האם מדובר בסוגיה של הסדרי ראיה?

ייטיבו על כן הצדדים לעשות אם ישקלו שניהם האם אכן בכוונתם לקבל את המשמורת על הילדות. אם אין זו הכוונה האמיתית, ואם מדובר בהסדרי ראיה בלבד ולא במשמורת, ראוי כי התביעה המיותרת תימחק וכי הדיון יתרכז בשאלת הסדרי הראיה שעל פניהם אינם מחייבים תסקיר כלשהו. כל שהם מחייבים הוא מעט פתיחות ותום לב של ההורים (ולמען האמת – הם אף אמורים להסדיר זאת אף ללא התערבות של בית המשפט).

בסופו של ההליך, שבמרכז ענייניו עומדת שאלת המשמורת, יתברר מי מן הצדדים הוא זה שמסר לבית המשפט תיאורים שאינם תפוסים במציאות. על אותו צד יהא לשאת בהוצאות שנגרמו למדינה (ללשכת הרווחה ולבית המשפט) ולצד שכנגד. ניתן כאמור לעסוק בשאלת הסדרי הראיה אף מבלי לשנות את "סדרי בראשית". לסיכום, ההבדל התהומי בין התיאורים של ההורים לא מותיר אכן ברירה, ויש למנות פקידת סעד לסדרי דין כדי שתברר את הדברים ותגיש תסקיר מפורט לבית המשפט.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

סמכות אפוטרופוס בהליך גירושין

בתי המשפט נוטים להגדיר נושאים מהותיים בחיי הקטינים כגון מדור וחינוך כתלויים בהסכמתו של ההורה הלא משמורן. פעמים רבות ימנע בית המשפט מהורה משמורן להעתיק את מקום מגוריו באופן שימנע מההורה שאינו משמורן לראות את הילדים... 

הסדרי ראיה

הסדרי ראיה

מהם הסדרי ראייה? מה קורה במקרה בו אחד ההורים מפר את הסדרי הראייה?  

עירעור על פסק דין משמורת

פסק דין בעניין משמורת והסדרי ראייה אינו סופי, וניתן לפנות שוב לערכאה שהכריעה בעניין המשמורת בתביעה חדשה למשמורת/הסדרי ראייה ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? 

מאגר חוקים

לרשותך מאגר חוקים הקשורים בתחום המשפט במשפחה ... מה אומר החוק על הבעיה שלך ? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.