www.what2do.co.il

האב ישלם 10 אלף שקלים בגין תלונות סרק לשירותי הרווחה

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 02/03/2021
האב ישלם 10 אלף שקלים בגין תלונות סרק לשירותי הרווחה

בית המשפט קבע כי גבר אשר הגיש תביעות קנטרניות ונקמניות ובהן דרישה משירותי הרווחה לבדוק פעם אחר פעם תלונות לאלימות לכאורה במשפחתו - ישלם 10 אלף שקלים לאוצר המדינה ולאשתו. במהלך סקירתם של שירותי הרווחה את התנאים הסוציאליים בתא המשפחתי, טען הגבר פעם אחר פעם כי האישה מכה את אחד מילדיה, תוך שהוא פונה באופן ישיר ואנונימי ללשכות הרווחה ומתלונן על האלימות המשפחתית.

 


בית המשפט נאלץ למנות פקידת סעד אשר תכין בעבורו תצהיר בנוגע למתרחש בבית הצדדים. הדברים אשר עלו מן הדו"ח לא נשתמעו לשני פנים ושמטו את הקרקע תחת טענותיו של הגבר בנוגע לאלימות. אף אחד מן הגורמים המקצועיים אשר בחנו את היחסים בתוך המשפחה דנן לא קבע כי יש ממש בטענותיו לרבות חקירות הילדים, תצהיר פקידת הסעד, יועצת בית הספר של הילדים, הרושם שהותירה האם בעיני המומחים ותצהירי הפסיכולוגיים של הילד נשוא התלונות.

 

השופט: מי שמטיל עומס על רשויות הרווחה לחינם - דינו לשלם


השופט מתח ביקורת קשה על האב ועורך דינו והסביר להם פעם אחר פעם כי העומס הרב המוטל על שירותי הרווחה אינו מצדיק הגשת תלונות חסרות פשר ויש להימנע באופן גורף מהעסקתם של גורמים אלו, שוב ושוב, בעניינים אשר נשללו בטרם עת על ידי גורמים מקצועיים. האב וב"כ הניחו בפני השופט תזה הטוענת כי כל הגורמים האמורים מעלימים קשר מן האמת ויוצרים קונספירציה לה חברים גם בעלי תפקידים נכבדים במדרג הממשלתי.

 


השופט הבהיר לעורך דינו של הגבר לא פעם כי טיעוניו של מרשו, כאילו מכה האם את בנה, נראים לו מופרכים, ואין הוא מבין מדוע יחתרו כל הגורמים המקצועיים כנגד ה"עובדות המוצקות" שמציגים הוא ומרשו במהלך הדיון. גם תלונותיהם של הילדים בנוגע ל"מכות" כביכול אשר הם סופגים מן האם אינן אלא פרי הסתה של אביהם שכן פיותיהם מדברים אך קול אביהם נשמע מהם, דברי השופט.


השופט סיכם את דבריו ואמר:


"הקלות בה נדרשת מערכת הרווחה לבצע תסקירים שוב ושוב ולענות על שאלות קנטרניות ולהיות שבויה בתוך סד של טענות שאין להן כל בסיס מציאותי, היא מציאות בלתי נסבלת. מערכת הרווחה נאנקת תחת עול משימותיה והכספים שהמדינה מוציאה על כך ניגרים כמים.


אי לכך, אני מחייב את האב לשלם לקופת אוצר המדינה 7500 ₪ בגין כל ההוצאות שנגרמו בגללו, והתשלום יבוצע בתוך 45 יום. בנוסף ישלם האב לצד שכנגד סך 2,500 ₪ בגין ההוצאות שנגרמו אף לו (על סכום זה יש להוסיף מע"מ)".

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
5 מתוך 5.0 (מספר מדרגים 1)

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

סמכות אפוטרופוס בהליך גירושין

בתי המשפט נוטים להגדיר נושאים מהותיים בחיי הקטינים כגון מדור וחינוך כתלויים בהסכמתו של ההורה הלא משמורן. פעמים רבות ימנע בית המשפט מהורה משמורן להעתיק את מקום מגוריו באופן שימנע מההורה שאינו משמורן לראות את הילדים... 

הסדרי ראיה

הסדרי ראיה

מהם הסדרי ראייה? מה קורה במקרה בו אחד ההורים מפר את הסדרי הראייה?  

עירעור על פסק דין משמורת

פסק דין בעניין משמורת והסדרי ראייה אינו סופי, וניתן לפנות שוב לערכאה שהכריעה בעניין המשמורת בתביעה חדשה למשמורת/הסדרי ראייה ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? 

מאגר חוקים

לרשותך מאגר חוקים הקשורים בתחום המשפט במשפחה ... מה אומר החוק על הבעיה שלך ? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.