www.what2do.co.il

החלטה בנושא משמורת משותפת

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 27/01/2021
החלטה בנושא משמורת משותפת

לדיון היום התייצבו הצדדים ובאי כוחם וכן נציגת יח"ס. פקה"ס מחיפה, העו"ד אשר זומנה לדיון בהחלטה מיום 18.5.08, לא התייצבה ואף לא הגישה כל בקשה להשתחרר מהתייצבות ו/או הודעה המבהירה את סיבת העדרותה. אין ספק כי נוכחותה היתה חיונית לדיון, אשר מרביתו נסב על עניין הקטינים וסוגיית משמורת ילדים, בייחוד נוכח העובדה שחלפה תקופה שלמעלה מחודשיים מאז עריכת התסקיר האחרון.

 

מהי משמורת משותפת?


התסקיר חוזר ומחזק את התרשמות פקידת הסעד כי שני הצדדים בעלי יכולות הוריות טובות. על אף התרשמותה הנ"ל וכנראה על מנת לא להקצין את הסכסוך בין הצדדים, אשר כל אחד מהם חפץ במשמורת, המליצה לשנה הקרובה שהמשמרות תשאר אצל האם מתוך תקווה שעד אז יסתיימו ההליכים והמחלוקות הכלכליות מתוך תקווה כי בעוד כשנה תבחן סוגיית המשמורת מחדש, "לאחר סיום ההליכים הכלכליים".

משמורת משותפת היא דרך המלך. מקום בו ניתן להותיר על כנה אחריות הורית משותפת, ממקום של שוויון, אכפתיות ומעורבות שווה, על אף הפירוד הזוגי, מן הראוי לעודד ולהתיר זאת. עקרונות השוויון בתפקוד ובאחריות ההורית, אשר חלחלו בדיני משפחה בשנים אחרונות מחייבים את בתי המשפט לענייני משפחה להתייחסות שוויונית בין אב לאם, בכל הקשור לתפקיד ההורי המוטל עליהם.

 

התייחסות שוויונית זו, משקפת גם את עיקרון טובת הילד, והקטינים יזכו בקשר שוטף ורצוף עם שני ההורים, הגם שאלה בחרו להיפרד זמ"ז. לפיכך, לדידי, אין צורך להוכיח כי טובת הקטינים היא לגדול במסגרת של משמורת משותפת. אדרבא, הטוען כי מן הראוי שלא לאפשר במקרה קונקרטי משמורת משותפת, על אף שמתקיימים התנאים המוקדמים של תקשורת תקינה וקרבה פיזית בין ההורים, עליו הנטל להוכיח זאת.

 

      קראו עוד בתחום:

 

במקרה זה, התרשם ביהמ"ש כי רצונו של האב להמשיך להיות מעורב בגידול ילדיו על בסיס יומי, הוא רצון כן ואמיתי. התרשמות זו אף התחזקה נוכח עמדת האב, כפי שהושמעה מפי בא כוחו, על כי מסכים הוא להותיר את המזונות הזמניים על כנם, גם אם תוענק משמורת משותפת לצדדים.

לסיכום,

יש לאשר את חלוקת הימים, בהם ישהו הילדים עם האב, כפי שהוצעו בתסקיר האחרון מיום 13.7.08, עמוד 3, וזאת לימי חול ולסופי שבוע. יש לאשר את חלוקת החגים והחופשות בין ההורים לשנה הקרובה, כפי שפורטו בהודעה משלימה של פקה"ס. בשים לב לכל החומר שבתיק, ולהסדרי המפגשים בין הקטינים עם כל אחד מההורים, יש להורות על הורות משותפת באופן שהמשמורת תהא משותפת לשני ההורים, כשעל שניהם "למצוא דרך לאחריות הורית משותפת ותקשורת ביניהם".

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
2 מתוך 5.0 (מספר מדרגים 1)

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

סמכות אפוטרופוס בהליך גירושין

בתי המשפט נוטים להגדיר נושאים מהותיים בחיי הקטינים כגון מדור וחינוך כתלויים בהסכמתו של ההורה הלא משמורן. פעמים רבות ימנע בית המשפט מהורה משמורן להעתיק את מקום מגוריו באופן שימנע מההורה שאינו משמורן לראות את הילדים... 

הסדרי ראיה

הסדרי ראיה

מהם הסדרי ראייה? מה קורה במקרה בו אחד ההורים מפר את הסדרי הראייה?  

עירעור על פסק דין משמורת

פסק דין בעניין משמורת והסדרי ראייה אינו סופי, וניתן לפנות שוב לערכאה שהכריעה בעניין המשמורת בתביעה חדשה למשמורת/הסדרי ראייה ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? 

מאגר חוקים

לרשותך מאגר חוקים הקשורים בתחום המשפט במשפחה ... מה אומר החוק על הבעיה שלך ? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.