www.what2do.co.il

האם ילד הוחזר למשמורת אביו למרות אלימות במשפחה?

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 07/03/2011
האם ילד הוחזר למשמורת אביו למרות אלימות במשפחה?

אתר "הארץ" מפרסם הבוקר (יום שני, 7.3) כתבה, לפיה בית הדין הרבני באשקלון השיב ילד בן חמש וחצי בלבד לחזקתו של אביו, וזאת למרות מקרה של אלימות במשפחה. הוריו של הקטין נמצאים בהליכי גירושין במסגרתם הוסכם על הסדרים שונים בבית הדין הרבני. חלק מההסדרים היו כי האם אינה יכולה לקחת את הילד ללינה מחוץ לבית, וזאת ללא רשות האב.

 

האם הפרה את ההסכמה כאשר לקחה את הילד מהבית המשותף. לטענתה, היא נמלטה מהמקום כל עוד נפשה בה, וזאת לאחר אלימות מצידו של האב ובני משפחתו. האם טענה כי ביום המדובר האב נקט כלפיה באלימות קשה. לדבריה, האב הדף אותה לקיר, ובמקביל אימו חטפה ממנה את הילד. לאחר מכן, נטען כי הבעל ואחותו היכו את האישה עד זוב דם.

 

      קראו עוד בתחום:


על פי הדיווח ב"הארץ", בית הדין הרבני באשקלון "התעלם" ממעשיהם האלימים של האב ומשפחתו, והורה על השבת הילד לחזקת הבעל לפי ההסכמות הקודמות בין הצדדים. בפסק הדין, אשר התקבל פה אחד, נכתב כי מעשיה של האם עולים כדי הפרת ההבטחה שניתנה לבית הדין.

 

מבקשים תסקיר פקידת סעד במהלך שביתת העובדות הסוציאליות


האם לקחה את הילד ועברה לגור בירושלים אצל קרובי משפחה. בתגובה, הבעל הגיע למקום כאשר בידיו הצו אשר ניתן בבית הדין הרבני. הילד הוחזר לחזקת האב וכיום הוא נפגש עם אימו במסגרת הסדרי ראיה מצומצמים ותחת השגחה.
 

האישה הגישה ערעור על החלטות בית הדין האזורי. בית הדין הרבני הגדול טרם קיים דיון בעניינם של בני הזוג ובנם. עיתונאים מ"הארץ" הגישו פניה לבית הדין הרבני, בנוגע להשבת הילד לאביו האלים. העיתונאים הוסיפו כי צו בית הדין ניתן למרות מסמכים רפואיים מיום התקיפה המעידים על החבלה, וכן חרף העובדה שבית המשפט לענייני משפחה הוציא צו הרחקה כנגד האב.


הדיינים מסרו ל"הארץ" בתגובה כי בית הדין הזמין תסקיר מעובדת סוציאלית, אך לא ניתן להשיג תסקיר זה כעת בגין שביתת העובדים הסוציאליים. כמו כן, נטען כי בית הדין מודע לכך שישנן טענות – לכאורה – לביצוע מעשים אלימים כנגד האם ובני משפחתו. עם זאת, עסקינן בשמועות אשר נכונותם טרם הובררה סופית, נקבע בפסק הדין.
 

כמו כן, נכתב כי בית הדין הרבני ממתין לתסקיר שירותי הרווחה, אשר לא ניתן לקבלו בשל השביתה עליה הכריזו אמש העובדות הסוציאליות.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

סמכות אפוטרופוס בהליך גירושין

בתי המשפט נוטים להגדיר נושאים מהותיים בחיי הקטינים כגון מדור וחינוך כתלויים בהסכמתו של ההורה הלא משמורן. פעמים רבות ימנע בית המשפט מהורה משמורן להעתיק את מקום מגוריו באופן שימנע מההורה שאינו משמורן לראות את הילדים... 

הסדרי ראיה

הסדרי ראיה

מהם הסדרי ראייה? מה קורה במקרה בו אחד ההורים מפר את הסדרי הראייה?  

עירעור על פסק דין משמורת

פסק דין בעניין משמורת והסדרי ראייה אינו סופי, וניתן לפנות שוב לערכאה שהכריעה בעניין המשמורת בתביעה חדשה למשמורת/הסדרי ראייה ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? 

מאגר חוקים

לרשותך מאגר חוקים הקשורים בתחום המשפט במשפחה ... מה אומר החוק על הבעיה שלך ? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.