www.what2do.co.il

איזון משאבים של נכסי קריירה אשר נצברו לפני הנישואין

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 08/04/2012
איזון משאבים של נכסי קריירה אשר נצברו לפני הנישואין

בית המשפט המחוזי דחה ערעור על פסק דינו של בית המשפט לענייני משפחה ובו נדחתה תביעתה של אישה להחלת הלכת השיתוף על נכסים שנצברו על ידי בעלה לפני נישואיהם.


בית המשפט לענייני משפחה קבע בפסיקתו שלאור העובדה שהצדדים חתמו על הסכם גירושין אשר חל עליו הסכם ממון, יש להמתין לחלוקת המשאבים בין בני הזוג במסגרת הסדר לאיזון משאבים. בית משפט קמא קבע כי הסדר האיזון יכלול רק את הנכסים אשר נצברו במהלך שנות הנישואין של בני הזוג, ולא נכסים אשר היו ברשות הצדדים לפני כן.


האישה, אשר הייתה נשואה לבעלה במשך 27 שנים, הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי כנגד החלטת בית המשפט לענייני משפחה. הצדדים היו נשואים במשך כמעט שלושים שנה כאשר במסגרת הגירושין ביניהם, הם חתמו על הסכם ממון אשר קיבל תוקף של פסק דין. בית המשפט לענייני משפחה מינה אקטואר על מנת שיעמוד על שוויים של נכסי הזוג ויקבע את היקף התשלומים שישלם הגבר לאשתו לשעבר.

 

האישה סירבה להשיב לגבר תשלומים אשר שילם לה ביתר, ואי לכך, הגיש האחרון תביעה כנגדה שנענתה מיד בתביעה שכנגד. תביעתה של האישה התבססה על חלוקת שיתוף לכאורה לגבי דירה, מניות בחברת "ניצבא" ומניות בחברת "אגד".

 

האם בית המשפט המחוזי יקבל את הערעור?


בית המשפט לענייני משפחה, דחה כאמור את תביעתה של האישה ופסק כי כל אימת שהנכסים שבמחלוקת נצברו לפני תקופת הנישואים, מנועה האישה מלתבוע אותם במסגרת איזון המשאבים. בית המשפט סבר כי האישה זכאית להלין רק על אופן קביעת האקטואר ואי לכך נקבע דיון המשך בנוגע לסוגיה זו בלבד.

 

      קראו גם:

 

האישה הגישה ערעור על החלטה זו לבית המשפט המחוזי אשר דחה את טענותיה וקבע כי לא הביאה היא כל ראיה או סיבה מוצדקת לפיה יש להחיל את סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג, שעניינו איזון משאבים באופן שאיננו שווה.

 

השופטת מתחה ביקורת על ערעורה של התובעת וכתבה בפסק דינה:


"הדירה נרכשה לפחות ארבע שנים לפני נישואי הצדדים והיא נרשמה שליש על שם הגבר ושני שליש על שם אימו. כך אף לגבי המניות באגד אשר אין חולק כי הגבר רכש את הזכויות בהן לפחות שש שנים לפני נישואי הצדדים. משכך, כלל לא ברור מניין שואבת המערערת את הבסיס לתביעתה לזכויות בנכסים אלה".
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

הלכת השיתוף

הלכת השיתוף

על אילו נכסים חלה חזקת השיתוף ... 

הסדר איזון משאבים

הסדר איזון משאבים

מהו הסדר איזון משאבים ? למי הוא מועיל ? על אלו נכסים הוא חל ? ועוד שאלות ותשובות רבות ... 

מדוע חשוב לערוך הסכם ממון בטרם הנישואין?

מהם היתרונות בעריכת הסכם ממון? ... מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.