www.what2do.co.il

קיזוז חוב לאחר גירושין בגין מיטלטלין אשר נותרו בדירה

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 20/09/2020
קיזוז חוב לאחר גירושין בגין מיטלטלין אשר נותרו בדירה

במסגרת הסכם גירושין אשר נחתם בין בני זוג וקיבל תוקף של פסק דין, הוחלט כי הבעלות על דירה בעיר העתיקה בירושלים תעבור לידי הגבר, ואילו האחרון ישלם לאישה 2,800,000 דולרים וכן 2,500 דולר בשבוע.

 

תשע שנים לאחר מכן הגיש הגבר תביעה לבית המשפט לענייני משפחה, ובה עתר לחייב את האישה להשיב אליו מטלטלין אשר נותרו בדירה שהייתה שייכת לצדדים לפני פרידתם. הגבר טען כי במידה והאישה אינה יכולה להשיב את החפצים, על בית המשפט לקזז את שווים, כשישה מליון דולרים, מחובו כלפי אשתו לשעבר.

 

      קראו עוד בתחום:


בית המשפט ציין כי הסעד החילופי של קיזוז החיוב על פי פסק דין,  אינו יכול להיטען ללא סכום כסף קצוב. עם זאת, הגבר לא השכיל להוכיח את קיומם או שווים של המיטלטלין המדוברים. כמו כן, נדחתה גם תביעתו להשבת שווים.

 

מדוע נידחתה התביעה?


התובע ניסה ראשית להסתמך על הצהרת מס אשר ניתנה כשנה לפני מתן פסק הדין המקורי. בית המשפט בחן את המסמך וקבע כי מדובר בשני עמודים מתוך מסמך שלם, אשר אינם מהווים עותק מאושר והפרטים בהם מולאו על ידי הגבר בעצמו.

 

כמו כן, בית המשפט קיבל את טענתה של האישה כי מדובר בהצהרת רכוש לבנק ולא הצהרת הון לרשות המסים. בנוסף, חתימתה של האישה נעדרה מן המסמך המדובר. כמו כן, השופט ציין כי מדובר במסמך מלפני כעשר שנים, אשר אין למידע בו כל רלבנטיות לגבי שווים או הימצאותם של החפצים ברשות האישה כיום.

 

זאת ועוד, התובע הגיש בקשה להכריז עליו כפושט רגל, והצהיר כי ברשותו רכוש המסתכם ב-84.000 דולר בלבד וזכויות בדירה. השופטים לא הבינו כיצד מתיישבת הצהרתו זו עם היותו בעל רכוש, לטענתו, בסך של כשישה מיליון דולרים.

 

הגבר לא מצליח להוכיח את קיומם או שווים של החפצים


במהלך הדיונים בבית המשפט המשיכה הנתבעת לטעון כי החפצים הנטענים אינם ברשותה. במסגרת הראיות להגנתה, טענה האישה כי חמש שנים לאחר מתן פסק הדין, הייתה היא קורבן לגניבה וחברת הביטוח שילמה לה פיצויים על סך 50,000 דולר.

 

כמו כן, ביטוח נוסף למיטלטלין אחרי הגניבה לא נעשה. התובע טען כי איננו זוכר מדוע לא נכנסו הצדדים בפוליסת ביטוח מחודשת. בית המשפט קבע כי אין זה הגיוני שאדם בעל חפצים בעלי ערך כה רב, לא ידאג באופן ממשי ואמיתי לבטחם.

 

התובע ניסה להסתמך על אימיילים אשר בהם התוודתה האישה לכאורה על החזקת החפצים. עם זאת, השופטים קיבלו את טענותיה של האישה כי מדובר במהלכים שנועדו לגרום לתובע לעמוד בפסק הדין, ולא היה בכך כדי הודאה קבילה לצורך הליך משפטי. כמו כן, ניכר כי מתוך פיה של האישה, דיברו ילדיה אשר נתנו לה עצות רבות במסגרת ההתנהלות מול אביהם.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

הלכת השיתוף

הלכת השיתוף

על אילו נכסים חלה חזקת השיתוף ... 

הסדר איזון משאבים

הסדר איזון משאבים

מהו הסדר איזון משאבים ? למי הוא מועיל ? על אלו נכסים הוא חל ? ועוד שאלות ותשובות רבות ... 

מדוע חשוב לערוך הסכם ממון בטרם הנישואין?

מהם היתרונות בעריכת הסכם ממון? ... מאמרים, פסקי דין ופניה אל עורכי דין באתר ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.