www.what2do.co.il

בחירת חוקר פרטי - משרד חקירות

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 09/08/2016
בחירת חוקר פרטי - משרד חקירות

כיצד לבחור חוקר פרטי?

כאשר אתם בוחרים בעל מקצוע, יש לכך חשיבות רבה, בין אם המדובר בשרברב שיפתח את הסתימה בשירותים שלכם, מורה פרטי לילדכם או מוסכניק שיתקן את רכבכם. אך יש מקרים, בהם איש המקצוע עוסק בעניין כה אישי, ואז בחירתו הופכת לחשובה באופן מיוחד. למשל - בחירת חוקר פרטי.

אנשים זקוקים לשירותים של חוקרים פרטיים מכל מיני סיבות. חלק רוצים לקבל מידע על אדם שהם מחפשים, חלק מבקשים לעקוב אחר אדם מסוים ויש כאלה המחפשים איתור כתובת או אפילו מידע אודות עצמם. חוקרים פרטיים עוסקים במעקבים, ציטוטים וחדירה לתחום הפרטיות של אנשים אחרים, ולכן חשוב מאוד שתבחרו אנשי מקצוע אמינים, בעלי ניסיון ושלא עוברים על החוק.

 

אז בין אם אתם אנשים פרטיים הזקוקים לחוקר פרטי, ובין אם אתם משרד עורכי דין או כל חברה אחרת הזקוקה לחוקר - שימו לב לכמה כללי מפתח שיעזרו לכם במציאת החוקר הפרטי האידיאלי עבורכם.

אמינות לפני הכל!

קודם כל בידקו כי החוקר הפרטי שבחרתם הוא אמין. זוהי תכונה חשובה מאוד עבור כל בעל מקצוע אך במיוחד עבור חוקרים פרטיים העוסקים בנושאים כה רגישים. כיצד מבררים זאת? אפשר לדבר עם לקוחות נוספים או עם מי שהפנה אתכם. בררו מהו הניסיון של החוקר הפרטי. כמה שנים המשרד שלו קיים? באילו סוגי תיקים הוא טיפל ועוד.

 

ככל שתאספו יותר מידע אודות החוקר הפרטי, כך תהיו רגועים יותר לגבי הניסיון והאמינות שלו. וכמובן - חשוב מאוד לוודא כי לחוקר שבחרתם יש רישיון של משרד המשפטים וכי הוא מנהל את ספריו כחוק. לעולם אל תקחו חוקר פרטי ללא רשיון!

השוו בין כמה חוקרים!

אל תתפתו ללכת לחוקר הראשון שתמצאו. כמו בכל תחום, חשוב להשוות בין כמה חוקרים מבחינת הניסיון, המחיר, תחומי ההתמחות ועוד. בדקו לפחות 2-3 משרדי חקירות והשוו בין המחירים שהם גובים, ניסיון העבר שלהם ועוד.

 

אל תתביישו לשאול שאלות לגבי העבר ולגבי ניסיון קודם! חשוב לוודא גם שהחוקר מתמחה באיזור בו דרושה החקירה. אם אתם זקוקים לאתר אדם בתל אביב, רצוי להיעזר בחוקר מתל אביב ולא מירושלים. חשוב שיהיה איזון נכון בין כל התכונות החשובות לחוקר פרטי טוב - מקצועיות, יושר ואמינות, ניסיון, הכרות טובה של האיזור וכמובן - מחיר סביר.

גם המחיר קובע!

המחיר הוא לא הדבר החשוב ביותר, אך הוא בכל זאת חשוב. בחרו את החוקר הפרטי בעיקר על סמך הניסיון שלו וההמלצות שקיבלתם, אך אין בושה גם בלהשוות מחירים. חוקרים פרטיים עובדים בדרך כלל לפי תעריף המשתנה על פי הסוג וההיקף של החקירות הנדרשות.

 

התשלום הוא בדרך כלל פר שעה ויש גם תשלום עבור הוצאות נלוות. יש חוקרים המבחינים בין שעת משרד לשעה של עבודה בשטח. בדקו מה יותר משתלם לכם - על פי סוג החקירה. חשוב לדרוש ולקבל פירוט של שעות החקירה וההוצאות הנלוות וכן להיות בקשר קבוע עם החוקר לכל אורך החקירה.

 

משרדי חקירות וקישורים:

 

תוכלו למצוא משרדים מורשים בלשכת החוקרים הפרטיים בישראל.

 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.