www.what2do.co.il

אח יפצה את אחיו בגין לשון הרע

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 27/01/2021
אח יפצה את אחיו בגין לשון הרע

בית המשפט לענייני משפחה בכפר סבא הגיש את מסקנותיו ופסיקתו בנוגע לתביעת לשון הרע אשר הגישו בעל ואישה כנגד אחיו של הבעל. על פי כתב האישום, תבעו בני הזוג את אחיו של הבעל בגין שלושה מקרים של הוצאת לשון הרע.

 

האח קורא לאחיו "אלוף השקרנים"


במקרה הראשון הפיץ האח שמועות על אחיו שבעט לכאורה בבטנה של אשתו ההרה על מנת לפגוע בה ובעובר. בנוגע לשמועה זו, הגיש הבעל בעבר, תביעת לשון הרע כנגד אח אחר וזכה במשפט ובפיצויים של 25 אלף שקלים.


במקרה השני, שלח האח דואר אלקטרוני למשרד המשפטים ובהם דיווח על מסמכים כוזבים שהגישה כביכול אשתו של אחיו, בבקשתה לגמלה לשמירת היריון. במכתב קרא האח לבעל בכינויי גנאי כגון "אלוף השקרנים".


המקרה האחרון, בו דן בית המשפט היה מכתב ששלח האח לקופת החולים אשר הנפיקה לאישה ההרה את המסמכים הרפואיים הנדרשים לשמירת ההיריון. בדבריו דרש למצות את הדין עם העובדת אשר נתנה לה את האסמכתא הרפואית, משום שהם כוזבים וניתנו בשל קרבת משפחה.

 

תביעה רודפת תביעה

 

מדובר במשפחה בת חמישה אחים, אשר מאז פטירתם של הוריהם, נפלו ריב ומדון ביניהם ותביעה רודפת תביעה. האחים רבים זה עם זה, מגישים תביעות לרשויות המקומיות, לביטוח הלאומי, למשרד המשפטים ועוד. השופט תיאר את המקרה כאילו לא מתייבשת הדיו מתביעה אחת, וכבר מוגשת תביעה חדשה. בית המשפט קבע כי הצדק עם הזוג הנשוי וכי אחיו של הבעל פעל מתוך אינטרס צר, ללא אסמכתא לאמיתות טענותיו ופרסומיו, בכך גרם נזק לתובעים ועליו לפצותם.


על כן קבע השופט סך פיצויים של 15,000 שקלים בתוספת של 4,000 שקלים הוצאות משפט.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.