www.what2do.co.il

מאמרים אחרונים - גירושין

יישוב סכסוך בבית משפט לענייני משפחה, מהו ההליך?
החוק קובע, שחובה על בני זוג שמתנהל ביניהם סכסוך משפחתי לעבור הליך ליישוב סכסוך, טרם הפניה לערכאות המשפטיות. מהן ההשלכות במקרה של כישלון ההליך?

טענת מיאוס כעילה לגירושין, באילו מקרים?
טענת מיאוס יכולה להוות עילה עצמאית לגירושין ומשמעותה היא תחושה נפשית של תיעוב וגועל מבן הזוג, אשר לא ניתן להתגבר עליה באופן שכלתני ורציונלי.

ביטול הסכם גירושין בבית הדין הרבני, באילו מקרים?
חזרה מהסכם גירושין בבית הדין הרבני אפשרית במצב של חזרה חד צדדית לפני סידור הגט, שבה מודיע הצד שמסרב להתגרש על פי ההסכם, או במצב שבו נפלו פגמים בכריתת ההסכם.

האזנת סתר בין בני זוג בהליך גירושין, מה קובע החוק?
במסגרת הליך גירושין לא ניתן להציג ראיות שהושגו באופן בלתי חוקי, כגון שימוש בהקלטות שבוצעו בסתר, אלא אם בית המשפט התיר באופן חריג להשתמש בהקלטות, או אם עמדה לזכותו של הפוגע הגנה כלשהי על פי החוק.

גירושין בשיתוף פעולה, איך מתנהל ההליך?
הליך גירושין בשיתוף פעולה הוא הליך הסכמי שנועד להביא בני זוג המעוניינים להתגרש להסכם גירושין הוגן מחוץ לכותלי בית משפט, ללא פנייה לערכאות ונקיטת הליכים משפטיים.

גירושין בגיל הזהב: כיצד מתגרשים בגיל השלישי?
גירושין אצל זוגות מבוגרים הפכו בשנים האחרונות להיות נפוצים יותר ויותר, זאת בעקבות שינוי במאפיינים וברצונות של בני הדור, וכן הצמיחה בתוחלת החיים, שינויים בערכים ובתפיסות החברתיות וכדומה.

ביטול סעיף מזונות בהסכם גירושין, האם אפשרי?
בנסיבות מיוחדות ובמקרים חריגים בלבד, שבהם התברר כי הסכמת הצדדים לחתום על הסכם גירושין לא הייתה מדעת, ניתן להגיש תביעה לביטול ההסכם או ביטול סעיפים בהסכם.

איך מתבצע סידור הגט במסגרת גירושין בהסכמה?
טקס הגירושין המכונה סידור הגט נערך בבית הדין הרבני, וכולל ארבעה שלבים: בירור השמות, ביטול המודעות, כתיבת הגט ומסירתו מהגבר לידי האישה, ומהווה אישור לסיום הנישואין ותוקף לגירושין.

ניסוח הסכם גירושין כלכלי, איך ניתן לחסוך כסף רב כשמתגרשים?
הסכם גירושין שמנוסח בצורה סדורה ובהירה בהסכמת הצדדים, יכול לחסוך כספים על מחלוקות משפטיות עתידיות, לצמצם הליכי גירושין למינימום ולהיפרד מבלי להיכנס למלחמות משפטיות מיותרות שעולות כסף רב.

מהן הסנקציות שניתן להטיל על סרבני גט?
בית הדין הרבני רשאי להפעיל סנקציות אזרחיות שונות נגד סרבני גט, הכוללת: מניעת רישיון נהיגה, חשבון בנק מוגבל, עיכוב יציאה מן הארץ, ואף מאסר בפועל עד עשר שנים.

הליך גירושין של אנשי עסקים, למה צריך לשים לב?
הליך גירושין של אנשי עסקים עלול להיות עסק יקר ומכוער. ההליך יכול לגרור ריבים ממושכים והכפשות הדדיות הפוגעות במוניטין, ואף להוביל לאיבוד שליטה בחברה בשל חלוקת מניות לא הוגנת.

פוליגמיה – כיצד מתייחס החוק לתופעת ריבוי נישואין בישראל?
בישראל פוליגמיה - שהיא תופעת ריבוי בני זוג אסורה, אולם החוק מאפשר נישואין שניים במקרים חריגים של סרבנות גט או אם בן הזוג לוקה בנפשו או נעדר מעל שבע שנים בנסיבות המעוררות חשש לחייו.

גישור משפחתי לפני גירושין – חוק גישור חובה
מטרת החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה, היא להימנע ממלחמות גירושין בבית המשפט, לצמצם התדיינויות משפטיות ולקדם ישוב סכסוכים משפחתיים בהידברות ובדרכי שלום.

מהן עילות גירושין שהבעל זכאי לטעון למתן גט?
כאשר הבעל מעוניין להתגרש ואשתו מסרבת, עליו לנסות ולהוכיח בפני בית הדין כי ישנה עילה מספקת לגירושין. ללא הוכחה בית הדין לא יחייב את האישה במתן או קבלת הגט.

גירושין בהריון
גירושין בהריון? מעוניינת להתגרש אבל את בהריון? האם ניתן לקבוע אבהות? מהן זכויות הגבר?

אסטרטגיית גירושין
כיצד בונים אסטרטגיית גירושין נכונה? מה חשוב לדעת? מתי להתייעץ עם עורך דין? איך אוספים ראיות?

הסכם גירושין ללא ילדים
כיצד יש לערוך הסכם גירושין ללא ילדים? מהם הדגשים לשם עריכת הסכם כגון דא?

כפיית גט ועילות לכפיית גט
האם ניתן לכפות מתן או קבלת גט? האם, במקרה של סרבנות גט, ניתן לפנות לבית הדין הרבני לשם חיוב הצד השני בגט?

מדור שקט ושלו - צו מניעה זמני, אימתי?
במסגרת זכויותיהם של האישה והילדים למזונות, זכאים האחרונים גם למדור שקט ושלו. האם הם יכולים לבקש את הרחקתו של אב/בעל אלים מכוח זכות זו?

חוקר פרטי גירושין
מתי יש לפנות לחוקר פרטי? האם ניתן להוכיח בגידה? מהי המשמעות לגבי הליך הגירושין במקרה של הברחת רכוש?

1  2  3  4  לעמוד הבא   >>