www.what2do.co.il

הבעל סירב להתגרש, עד שיסתיים ההליך הרכושי

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 29/05/2014
הבעל סירב להתגרש, עד שיסתיים ההליך הרכושי

בני הזוג היו נשואים כשלוש עשרה שנים ולהם שני בנות משותפות. השניים נמצאים בהליכי גירושין קרוב לארבע שנים, בעקבות חילוקי דעות בנוגע לרכוש המשותף.

 

ביולי 2010, הגיש הבעל תביעה לגירושין, לבית הדין הרבני האזורי בחיפה. האשה הסכימה מיד ועזבה את הבית המשותף. לאור הסכמת הצדדים להתגרש והטענות הקשות שהועלו על ידי הצדדים, בית הדין קבע כי בני הזוג הגיעו לסוף דרכם המשותפת, והחליט כי תביעת הגירושין כנה.

 

חרף עובדה זו, הבעל סירב להתגרש במשך כשלוש שנים וחצי, בטענה כי הצדדים לא הגיעו להסכמה בנוגע לחלוקת הרכוש המשותף. בנוסף הבעל טען כי האשה מנעה ממנו יחסי אישות למעלה מעשור בהיותם יחד, ואפילו טען שהיא ניסתה לרצוח אותו.

 

הבעל לקח את הכסף המיועד לבית והשקיע בנכס בארצות הברית

 

הבעל העיד כי אין להם מקרקעין, והם צברו חובות בסך 300,000 שקל לבנקים. מנגד טענה האשה כי לבעל היה מגרש טרם הנישואין, אך לאחר שנישאו הוא בנה עליו בית שהיה מיועד למגורים משותפים. לדבריה היא מסרה לו את כל כספה עבור בניית הבית, אך הבעל לקח את הכסף, וקנה נכס ברצות הברית, מכר אותו בסך מיליון ומאה אלף דולר. בין הצדדים חלו חילוקי דעות נוספים, בנוגע לרכבים ולמטלטלין.

 

בית הדין הציע לאור התמשכות ההליך, כי הצדדים יתגרשו לאלתר והרכוש יחולק ויוכרע רק לאחר הגט. הבעל התנגד להצעה, בטענה כי הוא יסכים להתגרש אך ורק לאחר סיום כל ההליך הרכושי. בנסיבות אלה החליט בית הדין לסגור את תיק הגירושין של הבעל.

 

האשה רוצה לפתוח בזוגיות חדשה

 

לאחר סגירת התיק, האשה הגישה תביעת גירושין מטעמה. האשה בקשה לפתוח דף חדש בחייה והעידה כי היא עגונה כבר למעלה משלוש שנים ורוצה להתחיל מערכת זוגית חדשה ולהביא ילדים נוספים לעולם. לדבריה, ככל שההליך יתעכב, היא תתקשה לממש את רצונה, בשל גילה המתקדם. האשה הוסיפה כי הבעל יצר סחבת לשם השגת הישגים כלכליים בלבד.

 

מנגד הבעל המשיך לטעון בתוקף כי יש להמתין עד סיום ההליך הרכושי, המתקיים בבית המשפט לענייני משפחה ואין כל עילה לחייב אותו בגט. כאשר התבקש על ידי בית הדין להגיש את סיכומיו, הוא ביקש שוב ושוב להאריך את מועד ההגשה.

 

יש להתיר את הגירושין ללא סיכומי הבעל

 

בעקבות בקשותיו החוזרות ונושנות של הבעל לדחות את מועד ההגשה, קבע בית הדין כי הבעל מנסה למשוך זמן, על מנת לגרום צער לאשתו. על כן הודיע כי באופן חריג, יש לפסוק בתביעה מבלי להיזקק לסיכומי הבעל.

 

בסופו של דבר קבעו הרבנים כי בין הצדדים לא ישרור שלום בית, לכן הם מחויבים להביא את הצדדים להיפרד בגט ולנקוט בכל הדרכים האפשריות. בנסיבות אלה חייב בית הדין את הבעל לגרש את אשתו לאלתר, למרות שלא הגיש את סיכומיו. כמו כן, נקבע כי אם הבעל יסרב לגרש את אשתו במועד הקרוב, האישה רשאית לפתוח נגדו תיק להטלת צווי הגבלה.

 

תיק ‏764231/6‏ 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.