www.what2do.co.il

האם הסבים יוכלו להיפגש עם הנכדות, בניגוד להסכמת האב?

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 09/01/2014
האם הסבים יוכלו להיפגש עם הנכדות, בניגוד להסכמת האב?

בית הדין הרבני, דן בפנייתה של אם סיעודית, המבקשת להתיר לבנותיה להיפגש עם הסבים, בניגוד להסכמתו של האב.

 

אמא לשתי בנות קטינות, אדריכלית במקצועה, עברה אירוע מוחי לפני כארבע שנים, בעקבותיו היא סובלת מלקויות קוגניטיביות ובעיות בזיכרון ובריכוז.

האם שוהה במעון שיקומי לנכים, לאחר מספר ניתוחי ראש שעברה, והיא מתניידת בעזרת כיסא גלגלים, למרחקים קצרים בלבד.

 

האב החליט להמשיך בחייו ופיתח קשר זוגי עם אשה חדשה

 

בעקבות האירוע, החליטו בני הזוג לפתוח בהליכי גירושין, אב הבנות הוא איש הייטק, אשר סיפר בתסקיר כי הוא ואשתו שומרים על יחסים טובים, אך כאשר הבין שהיא לא תחזור להיות האשה שהכיר לפני האירוע, החליט להמשיך בחייו.

לדבריו, השניים החליטו יחד, כי עדיף שהאם הסיעודית תגור מחוץ לבית, אך הוא נוהג לבקרה בכל שבת, יחד עם הבנות, על מנת לטפח את הקשר. עוד סיפר הגבר, כי הוא נמצא מזה שנתיים בקשר זוגי עם אשה אחרת.

 

האם טוענת כי האב גוזל את קצבתה

 

בדיון בבית המשפט, הכחישה האם את דברי בעלה, וטענה כי היא רוצה לחזור לגור בביתה עם בנותיה, אך בעלה מונע זאת ממנה. עוד הוסיפה כי הוא אינו נותן לה כסף ואת כל הקצבה שהיא מקבלת, הוא לוקח לעצמו ומונע ממנה לקנות אפילו דברים בסיסיים.

את הילדות המשותפות הוא לא מביא לביקורים באופן קבוע ומונע מהן כל קשר עם הוריה, שטיפלו בהן במשך תקופה ארוכה.

 

האב מונע מהבנות להיפגש עם סבא וסבתא שלהן

 

לטענת האשה, בעלה מונע בכל דרך אפשרית את קיום הסדרי הראייה של הסבא והסבתא עם הנכדות, האיש אף הגדיל לעשות והגיש תלונה במשטרה בתואנה שהסבא פגע מינית באחת מהבנות ובעקבותיה נעצר הסב.
הורי האם הם עולים מרומניה, בשנות השישים לחייהם, הסב הוא מהנדס והסבתא בעלת תואר שני בספרות צרפתית. לדברי הסבים, התלונה על ההטרדה, התרחשה בסמוך לכך שנודע לאב על עיקול חשבונו, לאחר שהתגלה שהוא מסתיר סכום בסך של 500,000 שקלים.
לדעתם התלונה היא מעשה נקמה של האב על עיקול כספיו.

 

האב אמר לבנותיו לשקר בבית משפט

 

על פי הדיווח של שירותי הרווחה, עולה כי זו אכן היתה תואנת שווא, לא היתה כלל פגיעה מינית והילדות מעוניינות להיפגש עם הסב. בית הדין אף זימן את הבנות ושוחח עמן, ומהשיחה התברר כי האב אמר להן לומר בבית המשפט כי "סבא וסבתא לא טובים", אך הן לא חושבות כך.

 

בית הדין קיבל את בקשת הסבים

 

בעקבות מחדליו של האב, ביקשה האשה להורות על קיום הסדרי ראייה, בינה לבין הבנות בבית הוריה, שלא בנוכחות האב, וכך, גם יוכלו הסבים להיפגש עם נכדותיהם. תגובתו של האב לטענות האם, כללה השתלחות משוללת כל רסן, בשרותי הרווחה, בסבים, באשתו ובבית הדין, במהלכה הובאו האשמות שווא, רצופות בשקרים ורחוקות כשנות אור מהאמת.

 

לאחר שבית הדין הרבני שמע את טענות הצדדים, הוא קיבל את בקשת האם, ואפשר לסבים להיפגש עם הנכדות בביתם, ללא נוכחותו של אביהן, כאשר טובת הקטינות עומדת לפניו. 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.