www.what2do.co.il

בקשה לקביעת מדור שקט ושלו בכך שהאב יורחק מהבית

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 26/07/2021
בקשה לקביעת מדור שקט ושלו בכך שהאב יורחק מהבית

בקשה לקביעת מדור שקט ושלו. הבקשה מוגשת על ידי שני קטינים ואמם. הצדדים נשואי זל"ז כדמו"י מיום 31.5.1990. מנישואין אלו נולדות שתי בנות קטינות: ר. ילידת 1994, ר.ילידת 1996. 

מדור שקט ושלו של הקטינות ואימן מהווים חלק מזכותן למזונות אישה ומזונות ילדים שכן סעד מסוג מדור הינו ממניין הצרכים ההכרחיים והבסיסיים שבלעדיו אין הילד יכול להתקיים ממש. אולם, הרחקת הורה מביתו הינו הסעד האחרון מבין הסעדים להבטחת מדורם השקט והשלו של הקטינות ואמן.

 

     
האם טוענת שבעקבות החלטת ביהמ"ש, לפיה מורה על חלוקת השימוש בחדרי הבית, אחת הבנות נאלצה לפנות את חדרה וללון בחדרה של האם. האב טוען שמדובר בחדר קטן הפנוי לשימושו. אין בעצם הסכסוך בין בני זוג נשואים כדי להצדיק הוצאת אחד מהם מהבית. לא זו אף זו, במקרה דנן מדובר בהסדר אשר הוסכם על שני הצדדים.


      קראו עוד בתחום:


נערכו תסקירי פקידת סעד. ניתן ללמוד מהם שהבנות כנראה יותר בוגרות מהוריהם. ההורים כנראה שקועים מעל ומעבר בסכסוך ביניהם. בסיכומו של דבר – קיים מצב שכל הורה ממרר את חייו של ההורה השני כדי להשיג יתרון במארג הבין זוגי.

לאחר עיון בבקשה, התסקירים למיניהם וסיכומי הצדדים אין מקום לשנות את המצב הקיים, למעט הפניית ההורים לטיפול הורי בהדרכת פקידת סעד. התנאי להמשך קיום המצב הקיים, הינו שיתוף פעולה מלא עם כל גורם טיפולי. על האב לשאת במלוא הוצאות הטיפול. קביעה זו הינה כדי להסיר ספקות, שאם אין האב משתף פעולה בטיפול הזוגי, אזי מקומו מחוץ לבית.

לסיכום,

במקרה שבפניי הקו בין הוצאת האב מן הבית כדי להבטיח מדור שקט ושלו עבור הקטינות (אין לאם משקל מכריע בסוגיה זו) ובין השארתו בבית, הינו קו דק ביותר. על פי הפסיקה הקיימת, הסעד של סילוק האב מהבית הינו הסעד האחרון ממבחר הסעדים והכלים העומדים לרשות בית המשפט. המצב הקיים יישאר על כנו, כאשר על ההורים לשתף פעולה עם כל גורם טיפולי על פי המלצת פקידת הסעד. על האב לשאת במלוא עלות ההוצאות של הטיפול.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
5 מתוך 5.0 (מספר מדרגים 1)

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.