www.what2do.co.il

הבעל טוען כי הוא רוצה שלום בית - האישה טוענת כי הוא סרבן גט

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 08/09/2011
הבעל טוען כי הוא רוצה שלום בית - האישה טוענת כי הוא סרבן גט

האם הבעל הינו סרבן גט ועל כן עליו לשלם לאשתו פיצויים בסך עשרות אלפי שקלים, או שמא הוא מעוניין בשלום בית ואשתו הינה למעשה מורדת? סוגיה זו הונחה לפתחו של בית המשפט לענייני משפחה במסגרת תביעתה של אישה עגונה לפיצויים נזיקיים בשל סרבנות גט.


בית המשפט בחן את העובדות אשר הוצגו בפניו וקבע כי יש להכריז על הבעל "סרבן גט". בפסק הדין צוין כי נישואי הצדדים אינם אלא סטאטוס פורמאלי שהינו קליפה ריקה מתוכן. בני הזוג אינם חיים ביחד מזה כמעט ארבע שנים, הם מנהלים הליכים משפטיים שונים הנוגעים לסיום הנישואין וחלוקת רכוש, והאישה הגישה מספר תביעות גירושין לבתי הדין הרבניים.
 

      קראו עוד בתחום:

 

יצוין כי האישה פנתה לבית הדין הרבני בתביעת גירושין, ומנגד הגיש הבעל תביעה לשלום בית. למרות שהאישה טענה בפני הדיינים כי היא "מאסה בהתנהגות הנתבע, בהשפלות אשר חוותה לטענתה, ולכך שהקשר ביניהם מנותק מזה שנים", וכן כי היא "איננה מעוניינת לחיות עם הנתבע והיא אף אינה יכולה להביט בפרצופו", הדיינים הפנו את הצדדים לייעוץ מקצועי לשם שיקום היחסים.


בסופו של היום, גם בית הדין הרבני קבע כי אין סיכוי לשלום בית. עם זאת, בית הדין הרבני המשיך והקשה על האישה, וזאת כאשר הוא קובע כי תביעת הגירושין הדורשת לחייב הבעל בגט לא הוכחה. לפיכך, בית הדין הסתפק בהמלצה לצדדים להגיע להסכם גירושין.

 

פיצויים בסך 168,000 שקלים


בית המשפט לענייני משפחה קבע כי "מהאמור עולה כי אף בית הדין הרבני סבר שאין עוד תוחלת לנישואין ויש להביא לסיומם בדרך של הסכם. נוכח פסיקת בית הדין הרבני, הממליצה לצדדים להגיע להסכם גירושין, אין לקבל את טענת הנתבע כי פעל בהתאם להוראת בית הדין הרבני ועודנו מנסה להשכין שלום בית".


בפסק הדין נקבע כי עדותה של התובעת הייתה מהימנה ועלתה בקנה אחד עם כלל נסיבותיו של המקרה הנדון. בית המשפט קבע כי האישה פעלה רבות על מנת להגיע להסכם גירושין, והיה זה הבעל אשר סירב פעם אחר פעם להגיע להסכמה המדוברת. השופט קיבל את טענות האם לכך שלמרות שהיא נעזרה במתווכים רבים, ביניהם רבנים ועורכי דין, כל מאמציה העלו חרס.


הגבר, למרות כל זאת, טען בפני בית המשפט כי האישה איננה רוצה להתגרש ואיננה מעוניינת בגט. בית המשפט דחה טענה זו מכל וכל. בפסק הדין נכתב כי התובעת הביעה את רצונה להתגרש בבירור – בעל פה, בכתב ובהתנהגות. כמו כן, השופט כתב בפסק הדין כי טענותיו של הבעל כאילו הוא מעוניין ב"שלום בית", נאמרו "מהפה אל החוץ ואין בהם אמת". לסיכום, בית המשפט קבע כי הבעל הינו סרבן גט ועל כן עליו לשלם לאשתו פיצויים בסך 168,000 שקלים.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.