www.what2do.co.il

הפרת הבטחת נישואין של גבר נשוי - תביעה מצד המאהבת

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 02/12/2010
הפרת הבטחת נישואין של גבר נשוי - תביעה מצד המאהבת

בית משפט השלום בתל אביב קבע כי גבר אשר ניהל במשך 18 שנה רומן מחוץ לנישואים עם אישה, ישלם לה פיצויים בסך 850,000 שקלים בגין הפרת הבטחת נישואין.

 

התובעת הכירה את הנתבע עוד כאשר הייתה נשואה לבעלה הקודם. בין השניים נרקמה מערכת יחסים רומנטית אשר הביאה בסופו של היום לגירושיה של התובעת מבעלה. לאחר הגירושין, גילתה התובעת להפתעתה כי הגבר הינו נשוי. הנתבע הבטיח לתובעת כי יעזוב את אשתו למענה. עם זאת, וחרף לחציה הרבים של התובעת, הנתבע לא השכיל לעמוד בהבטחתו זו. התובעת טענה כי במקום לקיים הבטחתו, שיטה הנתבע בה הלוך וחזור.

 

לבית המשפט הוצגו הקלטות רבות של שיחות בין הנתבע לתובעת, בהן הוא מצהיר כי אין לחייו טעם בלעדיה והוא מתכוון להתחתן איתה. כמו כן, התובעת הציגה גם מסמך עליו חתום הנתבע ובו נאמר שהנתבע מחויב לדאוג לאישה ולילדיהם, לכל מחסורם. למעשה, מדובר בתמונה של גבר אשר ניצל את מרותו על האישה תוך שהוא גורם לה לוותר על כל רכושה לבעלה והופך אותה לתלוייה בו באופן מוחלט.

 

      קראו עוד:

 

לאחר 18 שנה של אי קיום הבטחת הנישואין, הגישה האישה תביעה כנגד הגבר. הנתבע טען כי אכן קיים מערכת יחסים עם התובעת, ואף רכש לה מתנות רבות, אך מעולם לא עלתה המילה נישואין על שפתיו. כמו כן, כל אימת שנאמרו מילים בסגנון זה, היה זה לצורך מס שפתיים ותו לא. לטענתו, התובעת ידעה היטב כי הוא נשוי לאשתו ואין הוא מתכוון לעוזבה.

 

התובעת הוסיפה כי במשך כמעט 20 שנה, כינה אותה הנתבע "אשתי האמיתית" ובכל פעם שביקשה היא לעזוב אותו, עשה הוא הכל על מנת להשיבה חזרה. לעומת זאת, הנתבע טען כי התובעת ניהלה מערכות יחסים עם גברים אחרים ולא מדובר בקשר שהיה אמור להוביל לנישואין. הנתבע אף ציין כי תביעתה של האישה בעבר, להכיר ביחסיהם כידועים בציבור, נדחתה בבית המשפט לענייני משפחה.

 

גרסתה של האישה הייתה אמינה


בית המשפט קבע כי יש לבכר את גרסתה של התובעת. בפסק הדין נכתב כי במשך שנים שיטה הנתבע בתובעת תוך שהוא מבטיח לה שיעזוב למענה את אשתו. לפיכך, נפסק כי הנתבע ישלם לתובעת פיצויים בסך 850,000 שקלים. עם זאת, רק 90,000 שקלים מפיצויים אלו הינם בגין הפרת הבטחת הנישואין.

 

בית המשפט קבע כי הנתבע חייב לתובעת 100,000 שקלים שהבטיח לתת לה, ו-600,000 שקלים בגין שוויה של הדירה בה התגוררה התובעת עד לתום יחסיה עם הגבר.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.