www.what2do.co.il

ביטול צו הגנה בעקבות סיקור של פקידת סעד

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 27/01/2021
ביטול צו הגנה בעקבות סיקור של פקידת סעד

אחד מהסעדים הנפוצים אשר מבקשות נשים מבית המשפט לענייני משפחה הינו צו ההגנה. צו זה, מטרתו להרחיק בן משפחה אלים מביתו והוא נובע מתוקף החוק למניעת אלימות במשפחה. מטרת החוק הינה למנוע מעשי אלימות והתעללות אשר אינם מאפשרים חיים סבירים ופוגעים פגיעה משמעותית בכבודו וברווחתו של בן המשפחה המבקש הגנה.

 


עם זאת, בית המשפט חייב לנקוט משנה זהירות לפני שהוא קובע כי יש להרחיק אדם מביתו. בית המשפט אמור לאזן בין כבודו וחירותו של בן המשפחה, נגדו מתבקש הצו, לבין שלומו וחירותו הגופנית של הצד המבקש את ההגנה. דהיינו, רק במקרים בהם ירגיש בית המשפט כי אין כל מנוס מלהרחיק את בן המשפחה מהבית, ינקוט באמצעי חמור זה של צו הגנה. מיותר לציין כי במידה ומומצא צו הגנה כנגד בן משפחה, עלול הדבר להיות לו לרועץ בהמשך דיונים עתידיים בין הצדדים.

 

האם פקידת הסעד יכולה להביא לביטול הצו?

 

בתביעה שלפנינו ישנה דוגמא לדחיית בקשה להארכת צו הגנה, שהוגשה על ידי אישה כנגד בעלה, אשר ככל הנראה יהיה גרושה בקרוב. יחסיהם של בני הזוג עלו על שירטון וכנגד הגבר הוגשה בקשה להמצאת צו הגנה עקב – אלימות פיסית ומילוליות קשה.

 

לאחר מתן צו הגנה זמני של שישה ימים, הסכים הגבר, להצעת בית המשפט, לעזוב את הבית מבלי להודות במעשי אלימות במשפחה זאת על מנת שהצדדים יעשו חשבון נפש ובמטרה להשכין שלום בין הצדדים טרם יפקעו הנישואין. בית המשפט קבע כי פקידת סעד תבדוק את טענות האלימות המיוחסות לגבר על ידי האישה ותגיש תצהירה לפניו.

פקידת הסעד נפגשה עם בני הזוג, עם ילדיהם ועם הגננות שלהם וסברה כי אין ממש בטענותיה של האישה כלפי אלימותו של הגבר. פקידת הסעד אמנם השתכנעה כי הגבר נהג בכוחניות ושתלטנות כלפי אשתו, שלט בה באופן כלכלי והרבה לנקוט באלימות מילולית כלפיה, אך המליצה עם זאת לבטל את צו הגנה. לא זו אף זו, הפקידה קבעה כי בעניין המשמורת יהיה זה נכון לקבוע משמורת משותפת להורים כאשר הם גרים באותו הבית רק בחדרים נפרדים.

 

האישה בקשר עם גברים אחרים


האישה הגישה לבית המשפט בקשה לדחות את המלצותיה של פקידת הסעד ולהאריך את צו ההגנה. הגבר טען לעומתה כי לא נקט כלפיה באלימות מימיו, וכי היא מנסה לצבור יתרונות משפטיים על ידי צו ההגנה, בנוגע לתביעות עתידיות אשר יש לה כנגדו לרבות דיונים על המשמורתמזונות הילדים והרכוש. עוד טען הגבר כי הסכסוך אשר נתגלע בין השניים פרץ עקב גילויו כי אשתו נמצאת בקשרים עם גברים אחרים. תביעתו לגירושין, אשר הוגשה לבית הדין הרבני, נבעה מגילויים אלו.

 

לפי תצהירה של פקידת הסעד, האישה אכן נמצאת בקשרים עם גברים אחרים, למרות שהיא טוענת כי אלו קשרי ידידות. עצם התקשורתה של האישה עם גברים אחרים, כאשר היא עושה זאת בגלוי ואף מספרת על כך לבעלה, הראה לבית המשפט כי היא איננה חשה מאוימת.

 

זאת ועוד, למרות מסכת ההתעללויות הקשה אשר שטחה האישה באוזניה של פקידת הסעד, ניסתה היא להרות לגבר במשך שנים, ואף נקטה בטיפולי פוריות לשם כך. בנוסף לכל זה, ביקשה האישה לפני מספר חודשים בקשה לפנות ליחידות הסיוע על מנת להביא ליישוב הסכסוך בין השניים ולמנוע את הסלמת המאבק ופקיעת הנישואין בעקבותו.

אי לכך, קבע בית המשפט כי דין בקשתה של האישה להידחות וכי צו ההגנה יבוטל לאלתר.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.