www.what2do.co.il

כתובה תשולם לאחר גירושין שנגמרו בבגידה

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 08/04/2012
כתובה תשולם לאחר גירושין שנגמרו בבגידה

אנשים רבים אינם מודעים לכך אך כתובה איננה רק מספר המעיד על אהבתו של החתן לכלתו. כתובה יכולה להיות פעמים רבות התחייבות אשר החתן, בבוא הגירושין אל הפתח, ייאלץ לשלם. דוגמא לכך ניתן לראות בפסק דין אשר ניתן לאחרונה בבית הדין הרבני.

 

במסגרת הגירושין הוגשה על ידי אישה תביעה כנגד בעלה. האישה טענה בתביעתה כי היא זכאית לפיצויים בסך 86,435 שקלים בגין כתובתה. בית הדין הרבני קבע כי היות והייתה מחלוקת בין הצדדים לגבי סכום הכתובה, בני הזוג יתגרשו ולאחר הגירושין תוכרע שאלת הכתובה. עם כניסת הגירושין לתוקף, הגדילה האישה את סכום הכתובה וטענה כי היא זכאית לסך של כחצי מיליון שקלים, בין השאר פיצויים בגין בגידה אשר גרמה לגירושין ולפירוק התא המשפחתי. זאת ועוד, האישה הוסיפה כי בית המשפט לענייני משפחה חייב אותה במסגרת הסדר איזון משאבים לשלם לבעלה כחצי מיליון שקלים.

 

הבעל טען כי הוא הסכים לגירושין וזאת על בסיס הסכמה בין הצדדים לכך שסכום הכתובה יעמוד על הסכום אשר נתבע לראשונה. בית הדין הרבני קבע כי כבר ניתנה החלטה בנושא הכתובה בעבר ולא ייתכן כי סכום הכתובה יתפח במאות אחוזים בתוך שנתיים בלבד.

 

      קראו עוד על הכתובה:

 

כמו כן, נקבע כי הגט ניתן בין הצדדים בהסתמך על סכום הכתובה המקורי והיות ובין הצדדים היה פער מצומצם מבחינת המחלוקות ועילות הגירושין. בית הדין ציין כי במסגרת ההחלטה הראשונית נקבע טענה האישה כי כתובתה עומדת על 86,000 שקלים, ואילו הבעל הסכים ל-65,000 שקלים בלבד. אי לכך, אין מקום לסטות באופן כה מהותי מהסכומים עליהם הוסכם בהתחלה.

 

נקבע כי היות ולא הוכחו עילות לשלילת כתובתה של האישה, זכאית האחרונה לכתובתה. יתרה מכך, אף הבעל הכיר בחובתו זו והסכים על פיצויי כלשהו לאשתו. היות ובני הזוג במקרה דנן היו כבר גרושים במועד מתן פסק הדין, והיות ובשלב זה לא ניתן לפצות אישה מעבר לכתובתה, בית הדין הרבני קבע כי יש לפסוק עבור האישה 80,000 שקלים עבור כתובתה.

 

כמו כן, צוין כי הוסכם על הכתובה כתנאי למתן גט ושני הצדדים לא ציפו לפסיקת סכום גבוה מהסכום אשר התנוסס על הכתובה. זאת ועוד, הוכח כי טענת הפיצוי נולדה עם פסיקת בית המשפט לענייני משפחה.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
1 מתוך 5.0 (מספר מדרגים 1)

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.