www.what2do.co.il

מזונות אישה למרות בגידה, האמנם?

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 21/04/2011
מזונות אישה למרות בגידה, האמנם?

בתי הדין הרבניים נוטים לשלול מזונות אישה כאשר מוכחת בפניהם טענת בגידה על ידי הבעל. האם בית המשפט לענייני משפחה רשאי לסטות מהלכה זו, כאשר מוגשת תביעה לביטול מזונות אישה לאחר גירושין, או שמא יחויב הבעל במזונות אשתו לשעבר עד להסדרת חלוקת הרכוש ביניהם?

 

מסתבר כי התשובה לשאלה זו הינה חיובית. בית המשפט לענייני משפחה פסק מזונות זמניים בסך 25,000 שקלים עבור אישה וזאת למרות שהוכח כי האחרונה בגדה בבעלה. בפסק הדין נכתב כי מזונות האישה ישולמו לתובעת עד להסדרת האיזון הרכושי בין הצדדים בתביעה העיקרית.

 

מדובר בבני זוג אשר תביעת חלוקת רכוש עומדת ותלויה ביניהם ומוערכת בכעשרות מיליוני שקלים. נכסיהם של בני הזוג כוללים נדל"ן משותף (18 מיליון שקלים), בית מגורים (7 מיליון שקלים) ושלושה מגרשים נוספים בשווי של 10 מיליון שקלים. האישה טענה כי הבעל מחזיק גם בנכסים בחו"ל אשר שווים מוערך ב-18 מיליון דולרים. הבעל טען, לעומת זאת, כי עסקיו בחו"ל אינם מוערכים נכונה ולמעשה העסק נמצא בפשיטת רגל ובחובות אדירים.

 

      קראו עוד בתחום:


התובעת והנתבע התגרשו בבית הדין הרבני לאחר כ-30 שנות נישואין אשר במהלכן נולדו להם שישה ילדים. בטרם התגרשו הצדדים, חויב האב בתשלום מזונות אשתו בסך 50,000 שקלים בחודש. לאחר סידור הגט, ביקש האב לבטל את החיוב. האישה טענה כי היא חדלה לעבוד לפני 16 שנה והשקיעה את כל מרצה בבית ובילדים. לטענתה, היא הורגלה על ידי הבעל והחיים המשותפים לרמת חיים גבוהה במיוחד ועל כן היא זכאית למזונות אישה, חרף הסדרת הגט.

 

הבעל טען כי האישה אינה זכאית למזונותיה וזאת משום שהוכח כי היא מנהלת רומן פרוע וסוער עם גבר זר. לטענתו, האישה שיקרה לו במהלך חייו בנוגע לבגידה זו, וקיים חשש של ממש גם בנוגע לאבהותו על הילד הקטן. בנוסף, הגבר הוסיף כי האישה הינה בעלת נכסים רבים משל עצמה, והיא יכולה להמשיך ולהתפרנס מהם בכבוד רב גם לאחר הגירושין.
 

בית המשפט לענייני משפחה קבע כי אין ספק שמדובר במשפחה אשר ניהלה חיים ברמה גבוהה ביותר. עם זאת, ברור כי האישה פיתחה, במהלך שנות הנישואין הרבות, תלות כלכלית מוחלטת בבעלה. השופטת ציינה כי האישה זכאית למזונותיה, וזאת חרף טענות הבגידה.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

שינוי דמי מזונות, אימתי?

ככל הסכם אשר קיבל תוקף של פסק דין, גם הסכם מזונות לא ישונה בנקל בבית המשפט. כאמור, נטל ההוכחה לשינוי הנסיבות מוטל על כתפיו של המבקש אותו ועליו לעמוד במבחן מצטבר של שלושה תנאים: תביעתו נעשתה בתום לב. בהסכם המזונות הושאר פתח לשינוי אשר מקובל על שני הצדדים. עקב שינוי הנסיבות (פיטורין מעבודה, מחלה, וכו'), אין באפשרותו לשאת את ההסכם כפי שהוא כיום והשארתו על כנו תעשה עימו עוול... קראו עוד בפורטל משפחה... 

אי תשלום מזונות

מה קורה אם האב מסרב לקיים את פסק הדין ולשלם את המזונות?  

מהם מזונות אישה?

בהתאם לדין העברי, יש לאישה עקרונית זכות לתשלום מזונות ("מזונות אישה") בגובה רמת החיים שהורגלה אליה ... 

מתי תובעים מזונות אישה?

כל עוד קשר הנישואין שריר וקיים, ניתן עקרונית לתבוע מזונות, אולם חשוב להדגיש כי לא ניתן לתבוע מזונות רטרואקטיבית וחיוב הבעל במזונות האישה, אם ייקבע, ייקבע רק החל מיום הגשת התביעה ... 

איך מגישים תביעה למזונות האישה?

כללים להגשת תביעת מזונות ... 

סירוב תשלום מזונות אישה

סירוב הבעל לשלם לאשתו מזונות כפי המגיעים לה, בין אם יש לו יכולת והוא מסרב לעשות כן, ובין אם מפני שהוא מסרב לצאת לעבודה ולהשתכר, יכול עקרונית לתת לאישה את הזכות לדרוש את חיובו במתן גט. ... 

גובה המזונות ומה כולל החיוב במזונות

בדומה למזונות ילדים, גם החיוב במזונות אישה מורכב מצרכיה של האישה במובן הרחב של המילה, היינו לצד צרכים בסיסיים דוגמת מדור מזון לבוש ובריאות, יכול החיוב במזונות לכלול אף החזקת רכב, נסיעות, קוסמטיקה, מכון כושר וכו’. 

מדור ספציפי, מזונות האישה

לצו מדור ספציפי שניתן ע"י בית הדין הרבני ישנה חשיבות רבה, משום שהוא עלול לעכב, לתקופות משתנות את מכירת הבית בו מתגוררים בני הזוג ... 

מתי ניתן לשנות פסק דין מזונות?

במקרה בו קיימה יחסי אישות עם מישהו אחר... 

סירוב הבעל לשלם מזונות

במקרה כזה, קיימות שתי אפשרויות לגביית המזונות... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.