www.what2do.co.il

דחיית בקשה לצו הגנה של ידועה בציבור לעניין דירה שאינה שלה

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 02/12/2010
דחיית בקשה לצו הגנה של ידועה בציבור לעניין דירה שאינה שלה

בקשה למתן צו הגנה שהוגשה ביום 18.05.09. הצדדים הם ידועים בציבור, המקיימים ביניהם מערכת יחסיים זוגית מזה כשש שנים. המבקשת גרושה ולה שני ילדים מנישואים קודמים, הצעיר מביניהם קטין שלאחרונה מתגורר עם המבקשת. המשיב, גרוש אף הוא ולו ילדה קטינה מנישואיו הראשונים המתגוררת עם אמו. בין הצדדים מתנהלים הליכים משפטיים בבימ"ש זה בענייני רכוש,ותביעה לסילוק יד במקרקעין.

 

הארכת צו הטרדה מאיימת כנגד הבעל

בקשת הגנה מפני אלימות נפשית

האם גבר שהכניס אישה להריו יכול לכפות עליה הפלה?

מאסר למורשע באלימות במשפחה - למרות התנגדות המשפחה

האם יש להיעתר לבקשה?

1. המבקשת סומכת בקשתה על הוראות ס 3(א) (1), והוראת ס’ 2(א)(3) לחוק למניעת אלימות במשפחה, ס’ 3 לחוק למניעת אלימות במשפחה, מסדיר את התנאים בגינם יינתן צו הגנה: לבקשת בן משפחה רשאי בית המשפט לתת צו הגנה מפני אדם אם ראה כי נתקיים אחד מאלה: (1) בסמוך לפני הגשת הבקשה נהג באלימות בבן משפחתו ביצע בו עבירת מין או כלא אותו שלא כדין; (2) התנהגותו נותנת בסיס סביר להניח כי הוא מהווה סכנה גופנית ממשית לבן משפחתו או שהוא עלול לבצע בו עבירת מין; (3) התעלל בבן משפחתו התעללות נפשית מתמשכת, או התנהג באופן שאינו מאפשר לבן משפחתו ניהול סביר ותקין של חייו. סעיף 2 - בית המשפט רשאי לתת צו האוסר על אדם לעשות את אלה כולם או מקצתם או לקבוע (3) לפעול בכל דרך המונעת או המקשה על שימוש בנכס המשמש כדין את בן משפחתו, והוא אף אם יש לו זכות כלשהי בנכס".

 

החלת חזקת השיתוף על בני זוג ידועים בציבור, אימתי?

חלוקת רכוש בין בני זוג שהיו ידועים בציבור ואח"כ נישאו

מחלוקת על בתים שנבנו בתקופה שזוג היה ידוע בציבור


2. ההלכה שהתגבשה שיש לנקוט בגישה מצמצמת במתן צוי הגנה אלא אם אכן קיימת מסוכנות המצדיקה מתן הצו. באה לידי ביטוי בע"א 4480/93 פלוני נ’ פלונית ו-3 אח’, פ"ד מח (3) 461, דברי הנשיא שמגר (כתוארו אז)

3. מהטענות שהובאו בפני בימ"ש נראה שמדובר בסכסוך רכושי שיש לבררו במסגרת התביעות הרכושית ולא בדרך של קביעת עובדות באמצעות צו ההגנה. מהראיות שהובאו ביהמ"ש לא התרשם שהמבקשת מאוימת על יד המשיב וכי קיימת סכנה ממשית לנקיטת מעשי אלימות מהמשיב כלפיה באופן המצדיק מתן צו הגנה. הנימוק היחידי העיניני למתן צו הגנה הוא שהמשיב הורשע בעבר בגין תקיפתה של המבקשת. אך בכך אין די. צו הגנה יינתן מקום בו קיים חשש מיידי, ממשי ולא על בסיס אירוע שהתרחש בעבר. יתרה מכך, אף כי אותו מעשה אלים מהעבר עדיין מתברר בבית משפט, המבקשת לא חששה להמשיך את חייה עם המשיב. היא גם לא חששה להכנס לדירה, להחליף את המפתח ולהתגורר בה למרות התנגדות המשיב ולמנוע ממנו את האפשרות להוציא מהדירה חפצים השייכים לבתו.

לסיכום,

הסכסוך הכספי יתברר בתביעה הרכושית .אין כל עילה אשר מצדיקה מתן צו מניעה אשר ימנע מהמשיב להשכיר דירה השייכת לו וזאת גם אם המשיב טרם השכיר דירה זו וטענתו שהדירה הושכרה אינה אמת.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

מזונות אישה ידועה בציבור, אימתי?

האם אישה אשר הינה ידועה בציבור זכאית למזונותיה לפני הפרידה ואחריה? 

כוונת שיתוף בין ידועים בציבור

האם כל אימת שבני זוג מוגדרים "ידועים בציבור", חלה עליהם הלכת השיתוף? כיצד בוחן בית המשפט את סוגייה זו? על מי מוטל נטל ההוכחה?  

ידועים בציבור - נסיבות שונות וראייתן בעיני הפסיקה

במישור היחסים הפנימיים, תוביל הכרה בבני הזוג כ"ידועים בציבור", בין היתר, להחלת מערכת דיני הגירושין על הצדדים בעת הפירוד. כך, עשוי הידוע בציבור להיות מחויב במזונות האישה (חובת מזונות מכוח תום הלב לזון את הידועה בציבור, מה שנקרא מזונות אזרחיים, תשלום מדור לאישה, חלוקת הרכוש שנצבר על פי כללי חזקת השיתוף, זכויות פנסיה שצבר הידוע בציבור, ויתכן אף זכאות לנכסי קריירה)... 

ידועים בציבור - חלוקת רכוש

ידועים בציבור - חלוקת רכוש

כיצד מחלקים רכוש בעת פרידת בני זוג ידועים בציבור? כיצד מחולק הרכוש במקרה של צוואה וירושה? קראו עוד...  

החלת חזקת השיתוף בבני הזוג ידועים בציבור, אימתי?

החוק הישראלי מכיר בזכויות רבות של "ידועים בציבור כנשואים", זכויות המוקנות להם מכוח חייהם המשותפים, אף בהעדר נישואים כדין ... מה לגבי הרכוש? 

ידועה בציבור וזכויות בירושה

ידועה בציבור וזכויות בירושה

מחלוקת בשאלה האם הנתבעת היתה ידועה בציבור של המנוח לנושא זכויות בירושה ... 

בקשה לצו ירושה של ידוע בציבור של המנוחה

שארי בשרה של המנוחה הגישו התנגדות בטענה להיותם יורשיה על פי חוק 

מזונות בציבור החרדי

פסה"ד עוסק בבחור ישיבה הלומד במסגרת פנימייתית ושעבר את גיל 18, שהוריו חרדים משתי חצרות חסידיות שונות וקיים סכסוך מתמשך ביניהם 

דחיית תביעה נגד הידוע בציבור בעילת עושק

דחיית תביעה לפסק דין הצהרתי ששל תובעת את הידוע בציבור שלה לשעבר בין היתר בעילת עושק 

תביעה לעזבון של שתי ידועות בציבור

תביעתה של התובעת כנגד עיזבונו של המנוח, ליתן פסק דין הצהרתי בדבר זכויותיה הנטענות כידועתו בציבור (עת היה בין החיים, ט.ס), ולהצהיר כי מחצית מכל הזכויות מכל מין וסוג שהוא, אשר נצברו במהלך חייה המשותפים עם המנוח, (לטענתה, 11 שנים קודם לקיץ 1997, ט.ס), בין אם הזכויות הועברו בחייו של המנוח על שם בנו ונכדיו, ובין אם אלה ירשו את הנכסים לאחר מותו- הינם שלה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.