www.what2do.co.il

שקר בנוגע לגיל - עילת גירושין

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 08/04/2012
שקר בנוגע לגיל - עילת גירושין

על פי רוב, גירושין הינם "מהלך אשר אליו מכוונים שני בני הזוג". עם זאת, לא תמיד מסכימים הצדדים על הגירושין. במקרים אלו, בהם אחד מבני הזוג אינו מעוניין להתגרש, יכול הצד השני "להכריח" את בן זוגו לסיים את הנישואין בגין קיומה של עילת גירושין.

 

בן הזוג הטוען כי יש עילה להורות על גירושי הצדדים צריך להוכיח כי התקיימה במקרה זה אחת מעילות הגירושין המוכרות בדין העברי. יש לציין כי אין די בחוסר התאמה בכדי להביא לגירושי בעל ואישה. תביעות גירושין מוגשות לבית הדין הרבני אשר הינו ערכאה בעלת סמכות ייחודית לדון בענייני נישואין וגירושין בישראל.

 

      קראו עוד בתחום:


לאחרונה, חייב בית הדין הרבני אישה אשר הטעתה את בעלה בנוגע לגילה לקבל את גטה. מדובר בפסק דין אשר ניתן בעקבות תביעת גירושין שהוגשה על ידי הבעל, אלמן בן 52. הגבר טען כי הוא התחתן עם אשתו, בת ה-71, וזאת לאחר שהוטעה לחשוב שהיא בת 60 בלבד. לטענתו הוא לא ידע כי הנתבעת מבוגרת ממנו בכ-19 שנה.

 

השידוך בין הצדדים היה פרי יוזמתה של מחותנת של האישה, אשר הודתה אף היא כי לגבר נמסר גילה הבדוי של האישה. המחותנת טענה כי הגבר מעלה כעת טענות שווא, וזאת משום שכאשר שאל על גילה, אמר כי הוא היה מתחתן עימה גם אם היא הייתה בת 90. בית הדין הרבני קיבל את בקשתו של הגבר לקבוע כי מדובר במקח טעות ועל כן נקבע כי הצדדים יחויבו בגירושין.

 

האישה דורשת 200,000 שקלים


באת כוחו של הגבר טענה כי מרשה הינו אדם רפה שכל אשר בנקל ניתן להוליך אותו שולל. לעומתה, ב"כ האישה טענה כי הבעל מעוניין להתגרש על מנת להגדיל את קצבת הביטוח הלאומי אותה הוא מקבל. אי לכך, האישה סירבה להתגרש אלא בתשלום כתובתה (180,000 שקלים) ופיצוי חודשי בסך 2,000 שקלים למשך 12 חודשים.

 

בית הדין הרבני קבע כי הטעיית הגבר בנוגע לגילה של האישה הייתה הטעיה משמעותית. בפסק הדין נכתב כי אין זה סוד שקיים הבדל של ממש בין יכולותיו הפיסיות של אדם בן 60, לבין יכולותיו של אדם בן 70. כמו כן, נקבע כי אכן נראה שהגבר הינו רפה שכל. לדוגמא, האחרון ציפה להביא לעולם ילד מנישואיו השניים, חרף העובדה כי גם אישה בת 60 איננה מסוגלת להרות.

 

בסופו של היום, נקבע כי הבעל אינו מחויב בתשלום מזונות אישה ואין לחייב אותו גם בכתובתה. עם זאת, בית הדין הרבני הפנה את בני הזוג לדון בהסדר אשר יכלול פיצויים מוסכמים לאישה. נקבע כי במידה ולא יעלה בין הצדדים להגיע לעמק השווה, יונח העניין לפתחה של הערכאה המשפטית.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.