www.what2do.co.il

ספירת זרע נמוכה בתור עילת גירושין, האמנם?

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 08/04/2012
ספירת זרע נמוכה בתור עילת גירושין, האמנם?

במקרים בהם אחד מבני הזוג מעוניין להתגרש, ואילו בן זוגו איננו רוצה "לפרק את החבילה", יש להוכיח בבית הדין הרבני, במסגרת גירושין, גם עילת גירושין. עילות גירושין יכולות להיות עילות אובייקטיביות כגון סבל ממום, עקרות וכדומה, או עילות סובייקטיביות כגון סירוב לקיים יחסי אישות, בגידה, התנהגות אלימה, התמכרות לסמים וכדומה. האם ספירת זרע נמוכה הינה עילת גירושין?

 

      קראו עוד בתחום:


במסגרת תביעת גירושין אשר הוגשה על ידי אישה לבית הדין הרבני בנתניה, טענה התובעת כי בעלה ביקש ממנה לעבור טיפולי פוריות קשים ומורכבים, וזאת בשל רצונו להביא עוד ילדים לעולם, למרות ספירת זרע נמוכה. עסקינן בזוג צעיר אשר נתקל בקשיים של ממש להביא ילדים. האישה טענה כי הקושי להרות נבע במקרה זה מבעיה תורשתית ממנה סובל הבעל – ספירת זרע נמוכה.

 

האישה הסכימה לעבור טיפולי פוריות אשר באמצעותם יהיה ניתן להביא ילדים. בכתב התביעה הגדירה האישה את הטיפולים כהליכים רפואיים אשר גרמו לה "סבל רב, עלייה חדה במשקל, מתח, ושינויים קיצוניים במצב הרוח". לאחר לידת בנם הראשון, ביקש הבעל להמשיך ולנסות טיפולי פוריות נוספים. האישה, לטענתה לאחר התלבטות לא מעטה, הסכימה לבקשתו. אי לכך, נכנסו השניים פעם נוספת לטיפולי פוריות מורכבים. האישה טענה כי למרות שהיא נעתרה לבקשתו של בעלה, הטיפולים ב"סשן השני" היו קשים עוד יותר וגררו אותה לשפל נפשי עמוק וסבל רב.

 

האישה טוענת - לא זכיתי לתמיכה מצד בעלי בטיפולי הפוריות


באת כוחה של התובעת טענה כי טיפולי פוריות הינם טיפולים אשר עלולים לא אחת להיגרר למורכבות רבה. "תנאי התעברות בטיפולים אלו תלויים במספר גורמים שונים. לדוגמא, ישנה השפעה של ממש על מינוני ההורמונים בגוף האישה, מועד הביוץ, איכות הזרע ועוד", טוענת עורכת הדין, "אי לכך, טיפולים אלו דורשים מבני הזוג שיתוף פעולה רב".

 

האישה ועורכת דינה טוענות כי ה"קש אשר שבר את גב הגמל" היה כאשר לאחר טיפולים ממושכים אשר כללו הליכים רפואיים לא פשוטים ובדיקות קפדניות, הרופאים קבעו כי הגיע הזמן בו גופה של האישה הבשיל לביצוע ההפריה. "כאשר הגעתי למעבדה, קיבלתי מסרון מבעלי ובו נאמר לי לבטל את הפגישה כי לא בא לו", טוענת האישה.


האישה טענה כי הסבל הרב אשר נגרם לה כתוצאה מטיפולי הפוריות, בצד העדר תמיכה מבעלה בהליכים המורכבים והמתישים, גרמו לה לתסכול רב ולא נותרה לה כל ברירה אלא לפנות לבית הדין הרבני בתביעת גירושין. לטענת האישה, ספירת זרע נמוכה הינה מום אשר מהווה עילת גירושין המצדיקה גירושין ללא הסכמה.
 

במסגרת דיון אשר התנהל בבית הדין הרבני, טען הבעל כי הוא אינו סובל מספירת זרע נמוכה ואין אמת בתביעה. לדבריו, הוא לא סירב להגיע למרפאה ביום המדובר. הרבנים הציעו לבעל לעמוד בפני מכונת אמת, על מנת להוכיח טענותיו, אך הלה סירב. לטענת עורכת דינה של האישה, סירובו של הבעל לעבור בדיקת פוליגרף אומרת דרשני ומעידה כי רב הנסתר על הגלוי. דיון בעניין הצדדים אמור להתקיים בשבוע הבא בבית הדין הרבני.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.