www.what2do.co.il

עירוב משטרה בגין הפרת צו בית המשפט לענייני משפחה

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 08/04/2012
עירוב משטרה בגין הפרת צו בית המשפט לענייני משפחה

משטרת ישראל חושדת כי אנשים מן המגזר החרדי בירושלים מסתירים בשכונותיהם קטין בן 11, אשר אמור לשוב לחזקת אביו הגר בבלגיה, זאת בהתאם לצו בית משפט לענייני משפחה שניתן בעניינו. המשטרה טוענת כי אימו של הקטין, שהינה עיתונאית צרפתייה המתגוררת בירושלים, הפרה את תנאי מעצר הבית שלה (בביתו של הרב אורי זוהר) ומסרבת לקיים את צו בית המשפט.

 

      קראו עוד בתחום:


מדובר בפרשה אשר החלה לפני כ-14 שנה, כאשר האם היגרה לצרפת ביחד עם הוריה (עובדי האיחוד האירופי). במהלך שהותה באירופה, פגשה האם את אבי ילדה, תושב בלגיה. השניים התאהבו והתחתנו כשנתיים לאחר מכן. ובמהלך נישואיהם נולד להם בנם היחיד. ארבע שנים אחרי החתונה, הגישה האם תביעת גירושין נגד הגבר, בה טענה כי היא מעוניינת לפרק את החבילה בגין אלימות האב כלפיה וכלפי בנה.

 

האם מפרה את צו בית המשפט ו"מסתירה" את הקטין

בתום הליכים משפטיים אשר נמשכו כשנתיים תמימות, הועבר הילד לחזקת אימו והיא אף קיבלה אישור לגור עימו בצרפת. עם זאת, האב הגיש ערעור על ההחלטה ובמסגרת ערעור זה נקבעה משמורתו של הקטין בידי הגבר. לאחר קבלת הערעור, "ברחה" האם מצרפת, וכיום היא מסתתרת, על פי החשדות, בשכונה חרדית בירושלים.

 

בעקבות מנוסת השניים, האם חששה לשלב את הקטין במסגרות החינוכיות. שנה וחצי לאחר מכן, פעלה האם לרשום את בנה לבית הספר, ואף ניסתה להוציא לו תעודת זהות ישראלית. במקביל לניסיונותיה אלו, הגיש האב תביעה בגין חטיפת הקטין, על פי אמנת האג, לבית המשפט המחוזי. בית המשפט קיבל את תביעתו של הגבר, וקבע כי הקטין יועבר למשמורת תחתיו בבלגיה.

עם זאת, האם עומדת בסירובה לקיים את פסק הדין, ועל פי החשד, מסתירה היא את בנה באחת מן השכונות החרדיות בירושלים. בינתיים, מועד ההחזרה פקע ומשטרת ישראל נכנסה לתמונה. המשטרה עצרה בין השאר מכר של האם, אשר על פי החשד סייע לאחרונה להסתיר את הקטין. חוקרי משטרת ירושלים ממשיכים לפעול על מנת להביא לקיום צו בית המשפט.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

סמכות אפוטרופוס בהליך גירושין

בתי המשפט נוטים להגדיר נושאים מהותיים בחיי הקטינים כגון מדור וחינוך כתלויים בהסכמתו של ההורה הלא משמורן. פעמים רבות ימנע בית המשפט מהורה משמורן להעתיק את מקום מגוריו באופן שימנע מההורה שאינו משמורן לראות את הילדים... 

הסדרי ראיה

הסדרי ראיה

מהם הסדרי ראייה? מה קורה במקרה בו אחד ההורים מפר את הסדרי הראייה?  

עירעור על פסק דין משמורת

פסק דין בעניין משמורת והסדרי ראייה אינו סופי, וניתן לפנות שוב לערכאה שהכריעה בעניין המשמורת בתביעה חדשה למשמורת/הסדרי ראייה ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? 

מאגר חוקים

לרשותך מאגר חוקים הקשורים בתחום המשפט במשפחה ... מה אומר החוק על הבעיה שלך ? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.