www.what2do.co.il

בקשה להצגת ייפוי כוח בעת הגשת תביעת מזונות בגירים

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 26/06/2011
בקשה להצגת ייפוי כוח בעת הגשת תביעת מזונות בגירים

האחריות לשלם מזונות ילדים מוטלת לפי ההלכה הפסוקה על הוריהם של הילדים גם לאחר שאלו בגרו מבחינה "משפטית" ומלאו להם 18 שנים. ידוע כי בישראל ילדים סמוכים על שולחן הוריהם גם במהלך השירות הצבאי. היות וקיימת חובת מזונות זו, טבעי הוא כי ילד יהיה זכאי לקבל מזונות מהוריו גם לאחר גיל 18 ואביו חייב במזונותיו גם כאשר הילד גר עם אמו.


בית המשפט נדרש לבחון האם יש לדחות על הסף תביעת מזונות ילדים אשר הוגשה על ידי האם, בשמם של הילדים, כאשר לאחרונים מלאו 18 שנים לאחר הגשת התביעה ובטרם נדון העניין לגופו. האב טען כי יש לדחות התביעה וזאת משום שהיא הייתה אמורה להיות מוגשת על ידי הילדים. האם טענה כי התביעה הוגשה בעוד הילדים קטינים, תלמידי תיכון אשר טרם התגייסו לצה"ל.


הוריהם של הילדים חתמו בספטמבר 1999 על הסכם גירושין ובו הוסדרו המזונות עד גיל 18. האם טענה כי ילדיה לא קשורים בהסכם, אשר נחתם בין הנתבע לבינה, ועל כן מדובר בתביעה עצמאית למזונות בגירים שיש לדון בה בנפרד.
האב טען כי בטרם הוגש כתב הגנה מלאו לבנו 18 שנים והיה על אם התובעים להגיש ייפוי כוח מטעמו על מנת לפעול בשמו. כמו כן, נטען כי לילד טרם מלאו 18 שנים ועל כן התביעה הוגשה "טרם זמנה".

 

      קראו עוד בתחום:

 

למעשה, האב טען כי מאחורי התביעה עומדת האם ולא הילדים, שכן הוא בקשר טוב עם ילדיו ואין כל סיבה שיתבעו ממנו מזונות כעת. האם הוסיפה כי מאז הגיע בנה לגיל 18, הפסיק הנתבע לשלם מזונותיו ומטרת התביעה הינה להבטיח את זכותו של הילד עד תום שירותו הצבאי.


בית המשפט קבע כי יש לדחות את בקשת הדחייה שנטענה על ידי האב. בהחלטת בית המשפט נקבע כי פרוצדורה וסדרי דין אינן יכולות לפגוע בזכותו של בגיר למלט עצמו מסכסוכים בין הוריו. דהיינו, היות ומערכת היחסים בין הורים לילדיהם היא מורכבת, מומלץ אפוא להתחמק כמה שאפשר ממקרים בהם על הילד להגיש תביעה בשם עצמו כנגד אביו.


הלכה פסוקה היא כי אם יכולה להגיש תביעה בשם ילדיה, גם כאשר הם בגירים, וזאת במסגרת תביעת מזונות חיילים. תביעות אלו עוסקות בהוצאות שמוציא הורה, והתניית הגשת התביעה ביפויי כוח איננה יכולה להיות תנאי בל יעבור.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

קטינים, תביעת מזונות

כל קטין רשאי לתבוע מזונותיו מאביו, מבלי לייחס כל חשיבות למצבו הכלכלי של האב, ליחסיהם של ההורים או נסיבות פרידתם... מהם קטני קטינים? איך מחשבים דמי מזונות? מהם מזונות בדין צדקה? קראו עוד בפורטל דיני משפחה... 

תביעת מזונות, מידע משפטי

כללים להגשת תביעת מזונות, היכן מגישים תביעה למזונות ילדים ?  

מי חייב במזונות קטינים?

בהתאם לחוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) מזונות קטינים נקבעים ע"פ הדין האישי ... 

חישוב מזונות ילדים, הכיצד?

כיצד מחשבים דמי מזונות הקטינים? האם האם תישא בדמי המזונות במהלך השירות הצבאי? במידה והאם עברה עם הילדים לדירה גדולה יותר, האם יישא האב במשכנתא? קראו עוד בפורטל משפחה... 

שינוי דמי מזונות, אימתי?

ככל הסכם אשר קיבל תוקף של פסק דין, גם הסכם מזונות לא ישונה בנקל בבית המשפט. כאמור, נטל ההוכחה לשינוי הנסיבות מוטל על כתפיו של המבקש אותו ועליו לעמוד במבחן מצטבר של שלושה תנאים: תביעתו נעשתה בתום לב. בהסכם המזונות הושאר פתח לשינוי אשר מקובל על שני הצדדים. עקב שינוי הנסיבות (פיטורין מעבודה, מחלה, וכו'), אין באפשרותו לשאת את ההסכם כפי שהוא כיום והשארתו על כנו תעשה עימו עוול... קראו עוד בפורטל משפחה... 

אי תשלום מזונות

מה קורה אם האב מסרב לקיים את פסק הדין ולשלם את המזונות?  

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

אילו קטינים רשאים להגיש תביעת מזונות ילדים?

מהם מזונות ילדים? היכן ניתן לדון בהם? מתי ניתן להעביר תביעה למזונות הילדים לבית המשפט לענייני משפחה? האם הקטין יכול להגיש תביעה בעצמו למזונות? קראו עוד... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.