www.what2do.co.il

האם הפרת הבטחת נישואין של שחקן כדורגל מפורסם?

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 08/07/2012
האם הפרת הבטחת נישואין של שחקן כדורגל מפורסם?

תמ"ש 25497-07-10 | תמ"ש 25630-07-10 | תמ"ש 25943-07-10

 

בית המשפט לענייני משפחה דחה את תביעתה של חברתו לשעבר של שחקן כדורגל מפורסם בגין הפרת הבטחת נישואין. מדובר בתביעה אשר הוגשה לבית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון. התביעה הוגשה לפיצוי בגין הפרת הבטחת נישואין, חלוקת רכוש ומזונות שיקום. מנגד, הנתבע טען כי מערכת היחסים בין הצדדים הסתיימה בעקבות בגידה והקשר מעולם לא מוסד.


התובעת טענה כי היא הכירה את הנתבע בשנת 2003, עוד כאשר הוא היה שחקן אלמוני יחסית. לטענתה, במרוצת השנים התקדמה קריירת המשחק של האחרון והוא הפך לשחקן מבטיח בליגת העל הישראלית. בשלב מסוים, טענה התובעת, היא עברה לגור עם הנתבע בחו"ל, כאשר הוא התקבל לקבוצה בליגה הבלגית. התובעת טענה כי הנתבע והיא גרו ביחד כידועים בציבור, תחת קורת גג אחת, ובעוד הוא התפנה לקדם את הקריירה המקצועית שלו, היא ניהלה את משק הבית.

 

      קראו עוד על הפרת הבטחת נישואין:


לטענתה, היא שהתה בחו"ל כבת זוגו של השחקן על בסיס אשרת שהייה, חיה על חשבונו והחזיקה אף בייפוי כוח לשימוש בחשבון הבנק ובכרטיסי האשראי. התובעת הוסיפה כי היא הייתה אחראית על הרכוש והזכויות של הצדדים, וכן על ניהול ענייניהם הכספיים, וזאת מתוך הנחה שמדובר ברכוש משותף. בכתב התביעה נטען כי התובעת הוצגה על ידי הנתבע כבת זוגתו, הן בפני משפחתו, הן בפני חבריו לקבוצה, והן בפני התקשורת ומדורי הרכילות הישראלים.


לדוגמא, כאשר הוא הציע לה נישואין, האירוע צולם ופורסם בכלי התקשורת. התובעת טענה כי הנתבע ביטל את הנישואין תוך שהוא מסלק אותה מביתם המשותף בבושת פנים. היא הוסיפה כי היות והנתבע חתם במרוצת התקופה על חוזי עבודה המבוססים על סכומי כסף משמעותיים, היה לה חלק בכך בעת הפרידה.


קשר של חברות בלבד


הנתבע הציג גרסה אחרת לדברים. לטענתו, הוא והתובעת לא היו בני זוג ידועים בציבור אלא לכל היותר "ניהלו מערכת יחסים של חברות מהסוג אשר מתקיים בין בני זוג צעירים". לדבריו, מדובר היה במערכת יחסים בלתי יציבה אשר הגיעה לתומה כאשר התובעת בגדה בו. הנתבע הדגיש כי מתוך חמש וחצי שנות היכרות וזוגיות, הוא והתובעת גרו ביחד רק שנה וחצי, ולא היה להם רכוש ו/או חשבון בנק משותף מעולם. הוא הוסיף עוד כי קבוצת הכדורגל הייתה זו אשר מימנה את שכר הדירה בה הם התגוררו ואת הוצאות הרכב. בנוגע לחלוקת הרכוש, הנתבע טען כי אין כל ספק שמדובר בנכסים אשר נצברו על ידו מחמת כישוריו האישיים בלבד. באשר למזונות המשקמים, נטען כי מדובר בבחורה צעירה העובדת לפרנסתה, ועל כן היא לא זכאית למזונות אלה.


בית המשפט קבע כי דין התביעה להידחות. השופטת, ורדה בן שחר, קבעה כי לא הוכח בפניה שמדובר בבני זוג ידועים בציבור. השופטת הגדירה את מערכת היחסים בין הנתבע וחברתו כ"זוגיות אשר הייתה מבוססת על חברות, ואשר בשלב מסוים נבדקה האופציה למסד את הקשר". עם זאת, היות והנתבע איבד את האמון בתובעת, ביטול הנישואין לא הקים עילה לתביעה. מנגד, הוכח כי התובעת לא השכילה להוכיח שמערכת היחסים עלתה כדי מערכת של בני זוג ידועים בציבור. לדוגמא, הצדדים הקפידו על הפרדה רכושית והנתבע הרוויח סכומים גבוהים תוך שהוא ממדר את התובעת ממידע רב אודותיהם. בשל דחיית התביעה בנוגע להיות בני הזוג ידועים בציבור, נדחו גם תביעותיה של הצעירה למזונות משקמים ושיתוף ברכוש.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

מזונות אישה ידועה בציבור, אימתי?

האם אישה אשר הינה ידועה בציבור זכאית למזונותיה לפני הפרידה ואחריה? 

כוונת שיתוף בין ידועים בציבור

האם כל אימת שבני זוג מוגדרים "ידועים בציבור", חלה עליהם הלכת השיתוף? כיצד בוחן בית המשפט את סוגייה זו? על מי מוטל נטל ההוכחה?  

ידועים בציבור - נסיבות שונות וראייתן בעיני הפסיקה

במישור היחסים הפנימיים, תוביל הכרה בבני הזוג כ"ידועים בציבור", בין היתר, להחלת מערכת דיני הגירושין על הצדדים בעת הפירוד. כך, עשוי הידוע בציבור להיות מחויב במזונות האישה (חובת מזונות מכוח תום הלב לזון את הידועה בציבור, מה שנקרא מזונות אזרחיים, תשלום מדור לאישה, חלוקת הרכוש שנצבר על פי כללי חזקת השיתוף, זכויות פנסיה שצבר הידוע בציבור, ויתכן אף זכאות לנכסי קריירה)... 

ידועים בציבור - חלוקת רכוש

ידועים בציבור - חלוקת רכוש

כיצד מחלקים רכוש בעת פרידת בני זוג ידועים בציבור? כיצד מחולק הרכוש במקרה של צוואה וירושה? קראו עוד...  

החלת חזקת השיתוף בבני הזוג ידועים בציבור, אימתי?

החוק הישראלי מכיר בזכויות רבות של "ידועים בציבור כנשואים", זכויות המוקנות להם מכוח חייהם המשותפים, אף בהעדר נישואים כדין ... מה לגבי הרכוש? 

ידועה בציבור וזכויות בירושה

ידועה בציבור וזכויות בירושה

מחלוקת בשאלה האם הנתבעת היתה ידועה בציבור של המנוח לנושא זכויות בירושה ... 

בקשה לצו ירושה של ידוע בציבור של המנוחה

שארי בשרה של המנוחה הגישו התנגדות בטענה להיותם יורשיה על פי חוק 

מזונות בציבור החרדי

פסה"ד עוסק בבחור ישיבה הלומד במסגרת פנימייתית ושעבר את גיל 18, שהוריו חרדים משתי חצרות חסידיות שונות וקיים סכסוך מתמשך ביניהם 

דחיית תביעה נגד הידוע בציבור בעילת עושק

דחיית תביעה לפסק דין הצהרתי ששל תובעת את הידוע בציבור שלה לשעבר בין היתר בעילת עושק 

תביעה לעזבון של שתי ידועות בציבור

תביעתה של התובעת כנגד עיזבונו של המנוח, ליתן פסק דין הצהרתי בדבר זכויותיה הנטענות כידועתו בציבור (עת היה בין החיים, ט.ס), ולהצהיר כי מחצית מכל הזכויות מכל מין וסוג שהוא, אשר נצברו במהלך חייה המשותפים עם המנוח, (לטענתה, 11 שנים קודם לקיץ 1997, ט.ס), בין אם הזכויות הועברו בחייו של המנוח על שם בנו ונכדיו, ובין אם אלה ירשו את הנכסים לאחר מותו- הינם שלה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.