www.what2do.co.il

אלימות במשפחה - גם הטרדה הינה הפרה של צו הגנה

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 24/02/2020
אלימות במשפחה - גם הטרדה הינה הפרה של צו הגנה

האם הפרת צו הגנה על ידי גבר אלים תהה גם הטרדה ולא רק הסגת גבול?

ח"כ אופיר פינס הניח על שולחן הכנסת הצעת תיקון לחוק למניעת אלימות במשפחה אשר על פיה תוחמר הענישה בעקבות הפרת צווי הגנה. הפרת צווים אלו הינה תופעה שהפכה לנפוצה במחוזותינו יותר ויותר, ומקרים רבים של הפרת צווי ההגנה אשר הומצאו בבית משפט, נסתיימו לבסוף באלימות נוספת של הבעל כלפי אשתו. בין השאר ידועים גם אירועים קיצוניים בהם הפרת הצו הסתיימה ברצח מצער.

במקרים בהם קיימת אלימות בתוך המשפחה, יכולה האישה לרוב לבקש המצאת צו הגנה מפני בן המשפחה האלים, אשר מוצא על ידי בית משפט במסגרת הליך אזרחי וכסעד מהיר.

 

מאסר של 3 וחצי שנים בגין עבירות של אלימות במשפחה

אלימות במשפחה: מאסר ממושך ופיצוי גבוה

מאסר למורשע בעבירות אלימות במשפחה למרות התנגדות המשפחה

החלטה בבקשה לצו הגנה מפני אלימות נפשית

 

המצב כיום - מעצר אפשרי רק במידה והגבר הגיע לדירת האישה


בבואה של המשטרה לאכוף את צווי ההגנה, אין היא אלא עומדת חסרת אונים, שכן לא ניתן להציב שמירה רצופה על כל אישה הסובלת מאלימות במשך 24 שעות ביממה. על פי הצעת החוק, יוכל בית המשפט להביא למעצרו של הגבר האלים, לכל תקופת צו ההגנה, במידה והופר הצו על ידו.

המצב כיום מותיר למשטרה לעצור את מפר צו ההגנה רק במידה והוא נכנס לדירה אליה אסור לו להיכנס על פי הצו, או במידה והוא נמצא במרחק מסוים ממנה.

 

בקשה למתן סעד של צו הגנה

 

על פי הצעתו של ח"כ פינס, תוכל המשטרה לעצור גם גברים אלימים במידה והטרידו הם את נשותיהם בכל דרך שהיא או כאשר הם פועלים בצורה המונעת או מקשה על שימוש בנכס המשמש את בן המשפחה הנפגע, גם במידה וקיימות לגבר זכויות על הנכס.


לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
5 מתוך 5.0 (מספר מדרגים 1)

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.