www.what2do.co.il

10,000 הוצאות משפט לאחר תביעת סרק בגין הפרת הבטחת נישואין

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 12/06/2011
10,000 הוצאות משפט לאחר תביעת סרק בגין הפרת הבטחת נישואין

חתן אשר ביטלדחה את החתונה מספר ימים לפני עריכת החופה נאלץ להתמודד עם תביעה בגין הפרת הבטחת נישואין שהוגשה על ידי הכלה המאוכזבת. בית המשפט קבע כי החתן, אשר ביקש לדחות החתונה בגין אירוע של אלימות בין בני הזוג, לא ישלם פיצויים לחברתו לשעבר. נהפוך הוא, בית המשפט פסק עבור החתן הוצאות משפט בסך 10,000 שקלים בגין הגשת התביעה.

 

מדובר בבני זוג אשר עברו לגור ביחד כמה חודשים בלבד לאחר שהחלו לקיים מערכת יחסים זוגית. בתוך זמן קצר נכנסה התובעת להריון והשניים גמרו אומר להתחתן. מספר ימים בלבד לפני האירוע, ביטל החתן את החתונה וביקש לדחות את החופה. הכלה, אשר התעקשה על קיום החתונה במועד, סירבה לקבל את הדחייה ואף הפילה את העובר בהפלה מלאכותית. החתן, בינתיים, פנה לדרכו והקים משפחה אחרת עם בת זוג חדשה. התובעת, בתגובה, הגישה תביעת פיצויים כנגד האחרון בגין הפרת הבטחת נישואין.

 

אירוע אלימות נעלם מכתב התביעה

 

התובעת טענה כי עשרה ימים בלבד לפני המועד היא התבקשה לחתום על הסכם ממון ובקשה זו גררה שורה של וויכוחים בין החתן לבינה. לטענתה, יומיים לפני החתונה היא הבינה כי הנתבע מתכוון לבטל החתונה והדבר התגלה לה מאולם השמחות בו הייתה החתונה אמורה להתקיים, ומהרב אשר היה אמור לערוך את הטקס. לטענתה, היא ניסתה, ביחד עם אחותה וגיסה, לשכנע את החתן לחזור בו אך לשווא.

 

      קראו עוד על הפרת הבטחת נישואין:

 

הנתבע טען כי הוא והתובעת רבו שלושה ימים לפני מועד החתונה והאחרונה עזבה את הבית בסוף הריב תוך שהיא שוברת את דלת הכניסה לבית. לדבריו, התובעת חזרה הביתה רק בשעת ערב ולא הסכימה לדבר עימו. יום לאחר מכן, לטענת הנתבע, הכלה המיועדת השתוללה בבית, השליחה חפצי נוי וכלי בית לכיוונו ואף הזמינה משטרה לביתם. תלונתה בוטלה רק כאשר השוטרים הגיעו למקום האירוע, טען הנתבע.

 

ביקש לדחות ולא לבטל

 

בית המשפט קיבל את טענות הנתבע וקבע כי מדובר בתביעת פיצויים אשר הוגשה בחוסר תום לב. בפסק הדין נכתב כי התובעת לא ציינה את האירוע האלים בכתב תביעתה ושבירת דלת הכניסה התבררה רק במהלך העדות בבית המשפט. כמו כן, בית המשפט קיבל את דבריו של הנתבע לכך שהוא היה מעוניין לדחות את החתונה, אך לקיימה, ואילו התובעת היא זו אשר סירבה לעשות כן. לגבי ההפלה, הנתבע טען כי למרות שההריון הפתיע אותו, הוא הכיר מיד באבהותו וההחלטה להפיל את הילד הייתה של התובעת בלבד.

 

בית המשפט קבע – כאמור – כדין התביעה להידחות. השופטת, מיכל שריר, דחתה את התביעה בקובעה כי טענות התובעת לא הוכחו ופרטים מהותיים בסכסוך לא מצאו אזכור בכתב התביעה. לדוגמא, האירוע האלים ועזיבת הבית שלושה ימים לפני החתונה.

 

כמו כן, התובעת הודתה כי החתן ביקש לדחות את החתונה ולא לבטלה, ועל כן ניתן לקבוע כי החתונה לא בוטלה באופן המצדיק תביעת פיצויים. לגבי הנזקים אשר נטענו על ידי התובעת, לרבות עוגמת הנפש, הבושה והוצאות ההפלה וההריון, הללו לא הוכחו ונדחו על הסף.

 

בית המשפט קבע, בסופו של היום, כי היות והתובעת סירבה בכל תוקף לכל פשרה בין הצדדים, ועמדה על ניהול ההליך המשפטי ללא הבאת עדים נגישים ורלבנטיים, וללא הוכחת נזקיה הלכה למעשה, יש לחייב אותה בתשלום הוצאות משפט בסך 10,000 שקלים.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

מינוי אפוטרופוס

מה קורה במקרה בו אחד ההורים נפטר?  

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... 

סעדים זמניים,עיקול,עיכוב יציאה

מהם סעדים זמניים אשר בסמכות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לתת ? 

אלימות במשפחה

מהי אלימות במשפחה? כיצד מתמודדים עם אלימות במשפחה? האם גם אלימות מילולית עלולה להיות אלימות במשפחה? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.