www.what2do.co.il

תביעת הגירושין לא כנה - הגבר יפצה בהוצאות בית משפט

פורסם ע"י מערכת האתר what2do | עודכן בתאריך 20/01/2021
תביעת הגירושין לא כנה - הגבר יפצה בהוצאות בית משפט

בית המשפט לענייני משפחה בת"א דחה הבוקר עת בקשתו של אב לדחות תביעת משמורת שהגישה האם על הסף. האישה, אם לשני ילדים קטינים, ילידי השנים 2003 ו-2006, הגישה לבית המשפט תביעת משמורת ותובענה על פי החוק למניעת אלימות במשפחה. לעומתה טוען האב (המבקש) כי תביעת גירושין אשר בה נכרכו ענייני המשמורת והסדרי הראיה הוגשה כבר לבית הדין הרבני.

 

האישה טוענת כי תביעת הגירושין הזו הוגשה בחוסר כנות וחוסר תום לב. לטענת האישה, מדובר בתביעת גירושין שהוגשה בזמן שבני הזוג נמצאים בהליכים של טיפול זוגי. בנוסף, היו הצדדים בבית המשפט על מנת לנסות להגיע, בעזרת יחידת הסיוע, להסדרים שיביאו לשלום בית. זאת ועוד, הגבר לא הודיע לאישה על תביעת הגירושין, ולמעשה היא נתקלת בה לראשונה בדיון בנוגע למחיקת תביעתה על הסף.

     
ספק בכנות תביעת הגירושין


השופטת שפרה גליק, הטילה ספק רב בכנותה של תביעת הגירושין ולאחר דיון ממושך ופסק דין מפורט, עולה כי לא הצליח המבקש להרים את הרף הדרוש להוכיח את כנות מעשיו. בבחינת כנות תביעת גירושין נבדקים ע"י בית המשפט אופייה של התביעה כגון, מועד הגשתה, התנהגות הצדדים לאחר מכן ובמיוחד במהלך הדיונים בבית המשפט.

 

      קרא עוד:


בתביעה שהוגשה לבית הדין הרבני נכתב כי עילת הגירושין הינה בגידה של האישה בגבר עם חבר משותף של השניים שהינו אדם נשוי. זאת ועוד, מדובר במעשה שחוזר על עצמו והאישה התעסקה, לטענתו, עם גברים נוספים בעבר. בתביעה לא מפורטים שמות הגברים, והטענות נשמעות סתמיות ולא מפורטות, אי לכך, קבעה השופטת, כי קיים חשש סביר שמדובר בבדיות אשר נועדו להטות את כף בית הדין הרבני לטובת הגבר.


בנוסף, אין ספק כי התביעה הוגשה תו"כ כדי הטיפול הזוגי ולפני דיונים ביחידת הסיוע אשר בה הושגו הסכמים והסדרים בנוגע לחלוקת השהות בבית ומשמורות הילדים. השופטת ציינה כי נדמה שהגבר ניסה לרקוד על שתי החתונות, באופן לא תמים לחלוטין.


הגשת תביעת הגירושין וכריכת המשמורת לבית הדין הרבני, מבלי להראות על הדבר לאישה, מעלה חשד סביר כי הגבר ניסה לבדוק היכן יקבל תוצאות טובות יותר. בנוסף, אי הגשת כתב תביעה לצד השני, יש בה חוסר תום לב משווע אשר מפר את חוקי הצדק ומונע מן הצד השני להתגונן כיאות.

 

לסיכום,


בית המשפט למשפחה מסמיך את עצמו להיות הדיין בנוגע למשמורת הילדים. בנוסף נגזרו על הגבר הוצאות משפט על סך 5,000 שקלים בהם גם שכ"ט עו"ד. כמובן שהבקשה נדחית.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן


דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר
 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

המדריך למתגרשים - דע את זכויותיך!

סברה נפוצה היא, אם כן, כי לגבר עדיף להגיש תביעות לבית הדין הרבני, ואילו לאישה עדיף לגשת לבית המשפט לענייני משפחה. עם זאת, יש לבחון כל מקרה לגופו ופעמים רבות עדיפה הגשת תביעה הפוכה מאמרה זו – בנסיבות המקרה... קראו עוד בפורטל משפחה 

גירושין בהסכמה

הליך משפטי מסורבל וממושך אינו הכרחי. במידה והינכם נמנים על ברי המזל שמעדיפים לסיים את ההליכים בצורה שקטה וחברית, ניתן כמובן להגיע לידי הסכם גירושין כולל ולהימנע מ"מלחמה כוללת".  

גירושין ללא הסכמה

בהיעדר הסכמה בין שני בני הזוג על נכונותם להתגרש, נדרש בן הזוג המעוניין להתגרש להוכיח כי עומדת לו עילת גירושין בגינה יש לחייב את הבעל לתת גט/ את האישה לקבל את הגט 

עצות, טיפים למתגרשים

עצות מועילות לגירושין מופחתי כאבי ראש ... 

פסקי דין - דיני משפחה

פסקי דין בנושאי דיני משפחה לרבות: גירושין, צוואת, משמורת, מזונות, הסכמים, גניבת זרע ועוד... 

הסכם גירושין

מהו הסכם גירושין? מהו תוקפו? כיצד מבטלים אותו? קראו עוד... 

מהי כתובה?

הכתובה הינה מסמך עליו חותם הבעל בטרם טקס הנישואין ובו מפורטות התחייבות הבעל כלפי האישה. הבעל חותם על הכתובה בנוכחות שני עדים וזאת עוד בטרם החופה ... 

אימוץ ילדים מחו"ל

במקרים רבים מלווה הליך האימוץ בחששות ובחוסר וודאות הנובעים מריבוי הגורמים המעורבים בהליך, וכמובן מהאלמנטים הנפשיים והפסיכולוגיים הנובעים מעצם טיבו של ההליך שהינו מסובך, קשה וטעון... 

הפרת הבטחת נישואין

מי שתובע בגין הפרת הבטחת נישואין, מוטל עליו נטל שכנוע כבד לצורך קיומה של הבטחת נישואין שהופרה, באם אין ראיות ממשיות לכך שהצדדים התכוונו להינשא זה לזה ... 

חטיפת ילדים

בהתאם לאמנת האג, כל אדם, מוסד או גוף הטוען כי ילד (עד גיל 16) הורחק או לא הוחזר תוך הפרת זכויות משמורת, ראשי לפנות אל הרשות המרכזית שבמקום מגוריו הרגיל של הילד או אל הרשות המרכזית של כל מדינה מתקשרת אחרת, בבקשה לסייע להחזרתו של הילד ... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.